REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Dolní oblast Vítkovice po právu patří mezi evropské kulturní dědictví

Jsou věci, které můžete zažít jen v Ostravě, třeba návštěvu světově unikátního průmyslového areálu, kde se ještě v minulém století těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Kdysi zanedbaný industriální komplex o rozloze deseti hektarů dnes slouží jako vzdělávací, společenské a kulturní centrum. Jedinečný areál nadchne snad všechny věkové kategorie, můžete zde strávit celý den, začít snídaní, zajít si na prohlídku či do muzea, občerstvit se v místních podnicích a večer si vyrazit koncert v Gongu či do Heligonky. Atmosféra zde je jedinečná, člověk ji jinde nezažije.

Dolní Vítkovice jsou národní kulturní památkou nacházející se poblíž centra Ostravy ve Vítkovicích. Železárny byly založeny v roce 1828. Již samotná procházka mezi vysokými pecemi a technickými budovami navozuje jedinečnou náladu. Vydejte se na komentovanou prohlídku zaměřenou na historii těžby uhlí nebo na fungování vysokých pecí. Prohlídku můžete zakončit výstupem na dvacetimetrovou nástavbu Vysoké pece č. 1 Bolt Tower, odkud se vám naskytne neskutečný výhled. Prohlídky areálu národní kulturní památky Důl Hlubina a Vysoké pece č. 1 rozhodně nevynechejte.

Za ostravské Hradčany je označován komplex koksovny, černouhelného dolu a vysoké pece v areálu Dolních Vítkovic. Pojmenování dle lidové pověsti vzniklo již za dob první republiky. V té době byla v oběhu poštovní známka s motivem pražských Hradčan s nápisem Československo – Hradčany. Spolu s ní byla vydána také známka s panoramatem Vítkovic a nápisem Československo – Moravská Ostrava.

REKLAMA

V areálu Dolních Vítkovic naleznete také Multifunkční koncertní halu Gong přestavěnou z bývalého plynojemu, ve které nyní probíhají koncerty nebo také odborné konference a mezinárodní kongresy. V areálu můžete dále navštívit Národní zemědělské muzeum. Ve Velkém i Malém světě techniky U6 naleznou zábavu děti i dospělí. Interaktivní exponáty vás zabaví na dlouhé hodiny. Všechno si zde můžete osahat a vyzkoušet. Mladí lidé v areálu jistě rádi využijí návštěvu lezecké stěny nebo si dají kávu v některém z podniků.

Dolní oblast Vítkovice je centrem různorodých aktivit. Na návštěvu areálu si vymezte klidně celý den, nudit se zde rozhodně nebudete.

Zdroj a více informací naleznete na: www.ostravainfo.cz, www.dolnivitkovice.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA