REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Bolt Tower, Velký svět techniky i zemědělské muzeum na vás čekají v Dolních Vítkovicích

Bolt Tower má sice pouhých dvacet metrů, ale celá konstrukce se vypíná do bezmála 80 metrů, tím se nástavba Vysoké pece č. 1 řadí mezi nejvyšší geografické body Ostravy. Tento vyhlídkový skvost nadchne každého návštěvníka. Hned vedle naleznete populárně naučné centrum Velký svět techniky, kde se za jedinečnou zrcadlovou fasádou skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Přijďte se vzdělat a pobavit.

Bolt Tower

Bolt Tower je součástí areálu Dolní oblasti Vítkovic, v roce 2015 stavba získala titul Stavba roku. Dostala název díky svému jedinečnému šroubovitému tvaru. Má podobu skleněného válce, kolem kterého se obtáčí vnější lávka spojující jednotlivé výškové úrovně. Pevné jádro nástavby je z oceli a nalézá se v něm výtah a točité schodiště. Ve výšce 71 metrů se nalézá střešní vyhlídková terasa, která je vybavena dalekohledy. Bolt Tower poskytuje úchvatný výhled na Vítkovice, Ostravu a Beskydy. Po návštěvě věže nezapomeňte navštívit kavárnu Bolt Café, kde si můžete dát něco dobrého.

Velký svět techniky

Mimo stálé expozice zde naleznete také komfortní 3D kino s promítacím plátnem o rozměrech 18 na 10 metrů. Naleznete zde dále stovky zábavných a poučných atrakcí, které zabaví nejen děti, ale i dospělé. Rodinný výlet si můžete okořenit návštěvou populární science show v Divadle vědy. Poblíž vstupu do Velkého světa najdete část věnovanou časově omezeným výstavám, kde se střídají nejrůznější atraktivní expozice. Nudit se zde nebudete.

REKLAMA

Ostravská pobočka Národního zemědělského muzea

Národní zemědělské muzeum v Ostravě disponuje expozicí věnovanou potravinám a zemědělským strojům. Muzeum dále prezentuje regionální zemědělské a potravinářské tradice. V expozici Zemědělská technika budete mít možnost si prohlédnout traktory, stroje na zpracování obilovin či stroje na zpracování píce. V Depozitáři potravin zase interaktivní formou zjistíte spousty nových informací o potravinách. V muzeu vás přesvědčí, že Severní Morava a české Slezsko jsou zemědělskými oblastmi s dlouhou tradicí potravinářské výroby i produkce zemědělské techniky.

Zdroj a více informací naleznete na: www.dolnivitkovice.cz, www.ostravainfo.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA