Muzea na Letné potěší malé i velké

Návštěva Národního zemědělského muzea je vhodná pro celou rodinu. Nabízí unikátní pohled na zemědělství a vše, co s ním souvisí. Národní technické muzeum také potěší malé i velké. Muzea jsou vedle sebe, pokud ale budete chtít stihnout obě v jeden den, koukejte si přivstat.

Národní zemědělské muzeum Praha

Aktuální expozice a výstavy: Jede traktor – expozice představuje více než dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců. Rybářství – prezentuje rybářství jako fenomén, který ve spojení s rybníkářstvím představuje významnou činnost člověka měnící a ovlivňující krajinu. Zemědělství – seznamuje s historií zemědělství i cyklem hospodářského roku, shrnuje vývoj zemědělství od pravěku až po současnost. Voda v krajině – nabízí nespočet úhlů pohledu na vodu v krajině, v řekách, v lidských životech. Myslivost – vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje, poslání, profese i koníčka mnoha lidí. Laboratoř ticha – živý les vsazený do futuristické laboratoře, jeho součástí jsou interaktivní kamery, projekční plochy, mikrofony, automatizované systémy na zavlažování a klimatizaci. Gastronomie – expozice má dvě části, dětskou gastronomoii a moderní profesionálně vybavené gastrostudio. Malý selský dvorek – venkovní expozice s hospodářskými zvířaty.  Živá zahrada výhledů – expozice na střeše muzea, prostorný trávník, políčko se zemědělskými plodinami, včelími úly a prostorem pro malé panelové výstavy. Objevovna – prostor vybavený audiovizuální a další technikou pro přednášky i bádání.

Národní technické muzeum

První stálé expozice Národního technického muzea byly v budově otevírány postupně od roku 1949. Expozice se v průběhu času obměňovaly a zdokonalovaly. V současné době v budově národního technického muzea je zpřístupněno 15 stálých expozic: Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnosti, Televizní studio, Cukr a čokoláda.

Letenský zámeček

Letenský zámeček je restaurace v Letenských sadech hned u oblíbených pivních zahrádek s krásným výhledem na Vltavu a celé město. Areál restaurace nabízí rozmanité prostory, ať už na svatbu, pracovní oběd nebo pokud si jen chcete zajít na pivo s přáteli. Letná je snadno dosažitelná z centra Prahy a ukáže vám její historickou část jako na dlani. Restaurace Letenský zámeček má tradici již více jak 150 let. Zámeček má velké množství laviček k odpočinku a pozorování ruchu velkoměsta.

Zdroj a více informací najdete na: www.nzm.cz, www.ntm.cz, www.letenskyzamecek.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu