REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Dolní Vítkovice

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Prohlídka Národní kulturní památky a Vysoké pece č. 1
Naučná prohlídková stezka po areálu národní kulturní památky a vysoké pece č. 1 představuje krok po kroku, jak v tajemných a žhavých útrobách vysokých pecí vznikalo za časů provozu surové železo. Podobně jako se dříve nakládaly suroviny, se nyní do skipového výtahu vedoucího na vysokou pec č. 1 „nakládají“ návštěvníci. Ve skupinách spolu s průvodcem se prochází po technologickém toku výroby surového železa. Návštěvníci tak mají jedinečnou šanci navštívit nitro vysoké pece, kde se teplota v minulosti pohybovala okolo 2 000 °C, nebo vysokopecní velín, odkud byl celý proces tavby železa řízen.

Malý svět techniky U6
Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a „superchytré“ stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně ovlivnily vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí, ale i ve světě. Scénář výstavy vkusně využívá názvy knih Julese Verna, které se zde stávají synonymem pro určitá období vývoje techniky průmyslu. Dotýkat se všech exponátů je přísně přikázáno!

REKLAMA

Multifunkční aula Gong
Citlivá vestavba do konstrukce historického plynojemu z roku 1924 proměnila tuto industriální stavbu v nevšední multifunkční centrum skvostné architektury,  jejímž autorem je přední český architekt Josef Pleskot. V minulosti plynojem sloužil na jímání vyčištěného vysokopecního plynu, dnes se Gong využívá pro vzdělávací, kulturní a společenské akce. Učí se zde studenti univerzit, organizují se mezinárodní konference a kongresy, probíhají zde i pracovní workshopy, školení zaměstnanců nebo výstavy umělců. To vše umožňuje jedinečné prostorové řešení, kapacita i špičková audiovizuální technika.

Interneotvé stránky: http://www.dolnivitkovice.cz/

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA