REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Za zážitky i relaxem do Karlovarského kraje

2. 9. 2021

Hledáte místo, kde načerpat síly a zrelaxovat tělo i duši? V kraji minerálních pramenů si užijete blahodárné procedury i odpočinek ve svěží přírodě. Využijte příjemného teplého počasí babího léta a naplánujte si pobyt ve světoznámých lázeňských městech – Karlových Varech, Mariánských Lázních a Františkových Lázních, která společně tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník – nově na seznamu UNESCO nebo v klimatických Lázních Kynžvart či v radonových lázních Jáchymov a vyrazte objevovat přírodní krásy Slavkovského lesa i Krušných hor.

Svatošské skály

Jen pár kilometrů od Karlových Varů najdete působivý skalní útvar Svatošské skály. Žulový masiv připomínající svatební procesí v minulosti obdivovala řada slavných osobností, okouzlen jimi byl třeba J. W. Goethe či S. Freud.

TIP: Cyklostezka Ohře vás z Karlových Varů přes Svatošské skály dovede ke gotickému hradu Loket.

REKLAMA

 Svatošské skály, Foto: © CzechTourism
Svatošské skály, Foto: © CzechTourism

Andělská hora

Pokud toužíte po delším výletu, vyrazte po 10 kilometrů dlouhé naučné stezce z Andělské hory do Kyselky. Zřícenina Andělská hora stojí jen malý kousek od Karlových Varů a nabízí krásný výhled do okolí. V Kyselce najdete velmi zajímavé muzeum sledující historii minerální vody Mattoni.

Andělská hora, Foto: © Jana Mensatorová
Andělská hora, Foto: © Jana Mensatorová

Bečovská botanická zahrada

V botanické zahradě v blízkosti hradu a zámku Bečov nad Teplou můžete obdivovat ty nejkrásnější dřeviny všech možných barev a k tomu navíc vyhlídky, altány, meditační koutky či rybník s písečnými plážemi a loďkami k zapůjčení i prolézačkami pro děti.

TIP: Sportovci zajisté ocení bioferratu zaměřenou na skalní vegetaci ve třech obtížnostech.

Bečovská botanická zahrada, Foto: © Jiří Šindelář
Bečovská botanická zahrada, Foto: © Jiří Šindelář

Přírodní památka Vlčí jámy

Kousek od Horní Blatné, na svahu Blatenského vrchu, najdete chráněnou přírodní památku Vlčí jámy – pozůstatky cínových dolů. Do Vlčí jámy, hluboké 25 metrů, můžete nahlédnout z vyhlídky. Ledová jáma nabízí pohled na zledovatělou část, která díky místnímu klimatu po celý rok neroztaje. Místem vede 5 kilometrů dlouhá naučná stezka, která vás doveze až k rozhledně na Blatenském vrchu.

Vyhlídka Hadí hora 

Pokud jste fanouškem výletů za krásnými výhledy (a kdo by nebyl), vydejte se na Hadí horu, která leží na půl cesty mezi Jáchymovem a Božím Darem. Čeká vás sice trochu náročnější výstup, avšak za nádherný výhled na lázeňské údolí Jáchymova a na hřebeny Krušných hor to stojí.

Národní přírodní rezervace Soos

Severně od Františkových Lázní se nachází NPR Soos přezdívaná česky Island. Jedná se o unikátní pozůstatky slaného jezera, které se během staletí přeměnilo v rašeliniště a minerální slaniště. Najdete tu bahenní vývěry oxidu uhličitého a také četné minerální prameny.

TIP: Jen kousek od Františkových Lázní se nachází také romantický hrad Seeberg.

Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny

Nedaleko Mariánských Lázní a co by kamenem dohodil od lázní Kynžvart se nachází NPR Kladské rašeliny. Zdejší naučná stezka začíná u bývalého loveckého zámečku a vede po dřevěných chodníčcích pohádkovým lesem a kolem romantických vodních ploch.

TIP: Na zámku Kynžvart můžete obdivovat zachovalé interiéry i kabinet kuriozit kancléře Metternicha.

Další tipy na výlety najdete na www.zivykraj.cz.

REKLAMA

Kladské rašeliny, Foto: © TaGreta
Kladské rašeliny, Foto: © TaGreta
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA