REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Za zážitkem do Habánských sklepů

Kam se vydat za moravským zážitkem? Do Habánských sklepů do Velkých Bílovic! Ať už se vydáte karavanem, autem nebo na kole, všechny varianty jsou možné, a to celoročně. Těšit se můžete na degustační zážitek, který nezažijete široko daleko.

Tradice vinařství Habánských sklepů sahá až do roku 1614, do dob největšího rozmachu vinařství na Moravě. Zakladateli vinařství byli Habáni – skupina reformních novokřtěnců, mírumilovných a pokrokově smýšlejících lidí. Byli to zruční řemeslníci, výborní stavitelé a zejména vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a zavedli na tehdejší dobu pokrokové způsoby ošetřování vinic.

A stejně tak jako dříve Habáni, snaží se i současné vedení vinařství Habánské sklepy přicházet stále s novými a pokrokovými inovacemi a akcemi. Nově proto můžete vyzkoušet ojedinělou ZÁŽITKOVOU DEGUSTACI. Snoubení šesti moravských tapas vyráběných pouze z lokálních pochutin a šesti vín z Habánských sklepů včetně archivních vín, které nikde jinde ochutnat a zakoupit nemůžete.

REKLAMA

Pro dokreslení atmosféry a celkového prožitku, probíhá ZÁŽITKOVÁ DEGUSTACE navíc u sudů, ve kterých zraje Rulandské modré REZERVA a Merlot REZERVA, což jsou vína, která musí zrát 18 měsíců v sudech, následně dalších 6 měsíců v lahvi a teprve poté se mohou dostat k zákazníkovi.

Po celou dobu konání akce budete mít možnost, v ceně vstupného, navštívit původní Habánský sklep, a dozvědět se nejen o původních Habánech, ale také o vínech. S originálními místními pochutinami a se sklenkou vína si pak můžete naplno užívat ničím nerušený pohled na místní vinice.

Rezervace jsou nutné vždy 48 hodin předem. Parkování je zdarma. Pro více informací zavolejte na 733 148 280 nebo napište email na [email protected].

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA