Modrava a okolí, procházky vám dovolí

Modrava leží v samém centru Národního parku Šumava na soutoku tří potoků Modravského, Roklanského a Filipohuťského. Původně to byla dřevařská osada, naleznete zde místa s někdejší těžbou spojená. Modrava a okolí je jako stvořená pro nekonečné procházky po přírodě.

Modrava známá nejen ze seriálu

Určitě stojí za návštěvu a procházku po okolí. Ve vesničce uvidíte typické šumavské domky, kterým dominují sedlové střechy. Dominantou obce a kulturní památkou je Klostermannova chata, která slouží jako rekreační zařízení. Název chata dostala po zesnulém spisovateli Karlu Klostermannovi, který svou tvorbu zasvětil krásám Šumavy. Okolím Modravy vás provede Klostermannova naučná stezka. Po návratu z procházky můžete svlažit žízeň v místním pivovaru.

Příjemnou procházkou na Javoří pilu

Vznik samoty na Javoří Pile je spojen s dřevařskou kolonizací Šumavy v 19. století. Samota se dělila na tři části – pilu na zpracování dřeva pro resonanční továrnu na Modravě, hájenku s hostincem U Tetřeva a usedlost, která stála u soutoku Javořího a Tmavého potoka. Dnes název Javoří pila označuje místo, kde dříve stávala na Javořím potoce pila, postavena za účelem zpracování dřeva z okolních lesů. Po ukončení svého původního účelu byla používána jako oblíbený hostinec a turistická noclehárna. Javoří pily dosáhneme příjemnou procházkou z Modravy. Z tohoto místa je možno dále pokračovat na Javoří slať a Poledník, nebo přes Tříjezerní slať k Antýglu, případně okolo Oblíku na Srní či Prášily. Cesta na Javoří Pilu okolo Tříjezerní slati je udržována i v zimním období. Od Tříjezerní slati je možno pohodlně dojít k Vchynicko-tetovskému kanálu a dále až na Rokytu.        

Muzeum Dřevák vás přiučí zručnosti

Muzeum specializované na dřevo a dřevařskou výrobu. Proniknete zde do tajů dřeva v interaktivní muzeum Dřevák v šumavské Modravě. Je otevřené celoročně, nabízí zajímavou expozici, ale také zážitkovou dílnu. Vyrobíte si v ní něco na památku a děti se mohou vyblbnout v dětském koutku. V muzeu si můžete zahrát na hůkadlo nebo určíte stáří dřeva pomocí moderní techniky. Ojedinělá interaktivní expozice vám má ukázat co všechno dřevo pod vlivem různých nástrojů, energií a podmínek dokáže. V zážitkové dílně se můžete libovolně zapojit při tvorbě předmětů ze dřeva.

Zdroj a více informací najdete na: www.sumava-modravsko.cz, www.modrava.ceskehory.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu