REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Zimní relax v Srní

29. 1. 2023

Šumavská vesnička Srní má co nabídnout v každé roční době. A pořád je tu hezky.

Víte, že právě tady, v okolí bývalé dřevorubecké osady, byla natočena slavná filmová trilogie Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem s nezapomenutelným Tomášem Holým?

Máte odsud blízko na všechna nejkrásnější místa celé Šumavy, samozřejmostí je perfektně značená síť pěších turistických (v zimě také lyžařských) tras pro výletníky každého věku. Pokud vás na túry příliš neužije, přijdete si na své v Hotelu Srní, kde můžete strávit úžasný rozmazlovací víkend s kamarádkou či pár romantických dní s manželem. Budete se tu cítit jako doma, zrelaxujete tělo i duši, skvěle se najíte a nemusíte vystrčit ven ani nos.

REKLAMA

Ráj pro gurmánky

Požitkáři a milovníci dobrého jídla si tu budou připadat jako v sedmém nebi! Mezi speciality zdejšího šéfkuchaře patří tradiční pokrmy šumavské kuchyně, do kterých kuchařský mistr nejraději používá čerstvé lokální suroviny z okolních biofarem a na výsledku je to znát. V rámci ubytování máte v ceně bohatou bufetovou snídani, přikoupit si můžete i večeři a ochutnat tak některou z lahůdek mezinárodní i české gastronomie.

Wellness

Odpočinková idyla uprostřed nedotčené šumavské přírody, to vás bude bavit! Pod jednou střechou se můžete nechat hýčkat od rána do večera. Využijte některého z mimosezonních cenově zvýhodněných balíčků. Prohřejte tělo v sauně nebo parní lázni, milovníci masáží si mohou dopřát třeba ájurvédskou, medovou, havajskou či čokoládovou. Přímo v Hotelu Srní si také můžete zaplavat v pětadvacetimetrovém bazénu, pronajmout si sportovní halu, zahrát si bowling, zapotit se na sedmimetrové lezecké stěně nebo při míčových sportech (badminton, tenis, volejbal, kriket atd.). Nechybí golfový trenažér, laserová střelnice, kurt na squash a fitness centrum.

Jen tak na procházku…

I v případě, že se vám v sychravém počasí nechce ven, by byl hřích nevydat se alespoň na krátkou vycházku po okolí. K vidění je toho spousta. Přímo v centru Srní stojí kostel Nejsvětější Trojice z počátku 19. století. Nedaleko objevíte obnovené poutní místo Hauswaldské kaple, opředené mnoha legendami, podle nichž se právě na tomto místě odehrál bezpočet zázraků.

Údolím divoké Vydry

Pokud vám počasí bude přát a zbyde vám chvilka času, projděte se po naučné stezce Povydří, která vede dechberoucím kaňonem řeky Vydry, proslulé svým kamenitým korytem. Cestou uvidíte obří hrnce i kamenné moře. Čirá romantika! Zhruba po třech kilometrech (ať už vyrážíte z Antýglu nebo Čeňkovy pily) dorazíte k Turnerově chatě, kde se určitě rádi občerstvíte. Nebo po cestě na Antýgl se zastavíte ve vlčím výběhu, kde z visuté lávky můžete pozorovat vlčí smečku.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA