Kam na víkend u vodu a co si s sebou sbalit?

Kdo by nechtěl strávit víkend u vody, zažít adrenalinové sporty nebo si užít klidné odpočinkové chvíle na břehu? Pokud patříte mezi ty, kteří milují vodní aktivity, máme pro vás skvělou zprávu! Našli jsme pro vás spoustu míst, která jsou ideální pro takový víkendový pobyt. V našem článku vám přinášíme přehled nejlepších míst pro vodní aktivity, tipy na vybavení, které si sbalit do kufru, a také rady na bezpečné provozování vodních sportů a ochranu přírody. Připravte se tedy na skvělý víkend plný zábavy a adrenalinu na vodě!

Jaké místa s vodou jsem pro vás připravili?

V České republice je mnoho míst, kde můžete vyzkoušet různé vodní aktivity. Od největších řek až po malá jezera a rybníky, každé místo má své kouzlo a nabízí jiné možnosti pro zábavu a odpočinek. Proto jsme pro vás připravili přehled nejlepších míst pro vodní aktivity v ČR.

Jedním z nejlepších míst pro vodní aktivity v ČR je například řeka Vltava, která protéká Prahou a nabízí mnoho možností pro kanoistiku, rafting a další vodní sporty. Dalším skvělým místem jsou Lipenská přehrada a Slapy, kde můžete vyzkoušet windsurfing a kiteboarding, nebo se projet na vodním skútru

Místa v okolí Vltavy

Lipenská přehrada se nachází v jižních Čechách a je jedním z největších vodních ploch v zemi. Je ideální pro windsurfing a kiteboarding, a nabízí také možnosti pro wakeboarding a vodní lyžování. 

Slapy jsou dalším velmi populárním místem pro vodní aktivity. Nacházejí se jen několik kilometrů jižně od Prahy a nabízí krásnou přírodu a ideální podmínky pro windsurfing, kitesurfing a vodní lyžování. Pro milovníky adrenalinu jsou zde také k dispozici skoky z mostu a další extrémní sporty.

Místa v okolí Jižní Moravy

Na Jižní Moravě jsou také skvělá místa pro vodní aktivity. Mezi nejpopulárnější patří přehrada Nové Mlýny, která je rozdělena na tři nádrže – Věstonickou, Novomlýnskou a Mušovskou. Všechny tři nádrže jsou ideální pro windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, vodní lyžování, nebo také pro rybaření. Na Mušovské nádrži se také konají mezinárodní soutěže v windsurfingu. V našem předešlém článku se podívejte i na další tipy v okolí Mikulova a zároveň, pokud hledáte ubytování, doporučujeme se podívat na vyhledávač ubytování MegaUbytko.cz

Dalším zajímavým místem na Jižní Moravě je Baťův kanál, který spojuje Otrokovice a Skalici a je ideální pro kanoistiku, rafting a paddleboarding. Baťův kanál nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a řadu příležitostí pro aktivní trávení volného času.

Kromě toho jsou zde další menší jezera a přehrady, které nabízejí možnosti pro koupání, rybaření a vodní sporty, jako například přehrada Olšovec, Novek a Dalešice. Pro milovníky cyklistiky a in-line bruslení je zde také cyklostezka podél Dyje, která nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a vodní plochy.

Pokud hledáte něco menšího a klidnějšího, můžete navštívit třeba Sluneční jezero u Třince, kde najdete překrásné prostředí a možnosti koupání, vodních sportů a relaxace na pláži. Ať už máte rádi adrenalin, nebo se chcete jen odpočinout, v našem přehledu najdete místo, které splní vaše přání. 

Jak se připravit na víkend na vodě

Pokud plánujete strávit víkend na vodě, je důležité se dobře připravit a sbalit s sebou vše, co budete potřebovat. Zde je několik tipů, co si sbalit do kufru.

Co si sbalit do kufru (oblečení, plavky, ručník, boty, apod.)

Je třeba vzít s sebou oblečení, které je vhodné na vodní aktivity, jako jsou plavky, trička s dlouhým a krátkým rukávem, šortky, kraťasy a lehkou bundu. Nezapomeňte také na ručník, boty, sluneční brýle, klobouk nebo čepici, opalovací krém a repelent proti hmyzu. Pokud se chystáte spíše na raft, tak se podívejte na podrobný článek na webu Modio.cz (https://www.modio.cz/i/chystate-se-na-vodu-s-timto-seznamem-sbalite-celou-svou-rodinu-za-par-minut).

Jaké vybavení si přibalit (plachtu, stan, karimatku, loď, apod.)

V závislosti na tom, co plánujete na víkend na vodě dělat, můžete si s sebou stan, karimatku, spacák, voděodolné pytle (loďáky) na oblečení a elektroniku. Pokud však takové vybavení nemáte, není nutné si ho kupovat jen na tento víkend, protože ho často můžete zapůjčit u místních provozovatelů vodních sportů.

Jaký typ stravy si připravit (dovolená strava, nebo svačiny a obědy)

Na víkendu na vodě je důležité mít s sebou dostatek jídla a pití. Můžete se rozhodnout pro dovolenou stravu a zajít si do restaurace nebo baru u vody. Pokud si však chcete užít více soukromí a samostatnosti, můžete si připravit vlastní svačiny a obědy. Dobrým nápadem je vzít si s sebou ledničku nebo ledovou tašku, aby zůstalo jídlo čerstvé a chladné.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu