Jak strávit víkend v Praze?

Praha toho nabízí spoustu. Počínaje muzei přes bezpočet historických i kulturních památek až po romantické parky. V hlavním městě není nouze ani o zábavní atrakce a bohatý program, takže poskládat itinerář na jeden víkend může být poněkud oříšek. Co byste během dvou dnů v Praze rozhodně neměli vynechat?

Dlouhá procházka po Praze

Nejspíš pro vás nebude překvapením, že to, k čemu hlavní město vybízí nejvíce, je dlouhá procházka. Nezáleží na tom, ze kterého konce Prahy vyrazíte, ale jsou místa, která byste určitě neměli minout. Mezi ně patří například Stromovka a Letná. Z té se nabízí krásný výhled na celou stověžatou Prahu. Nejen že si tam můžete vychutnat romantický západ slunce, ale také si pochutnáte na vychlazeném pivu, které zakoupíte u stánku nebo v jedné z restaurací.

Nezapomeňte také na Karlův most, Staroměstské náměstí nebo na Náplavku. Milovníci skrytých uliček si přijdou na své v Novém Světě nebo ve Stínadlech. Na jeden víkendový den si také naplánujte návštěvu Vinohrad, které rozhodně stojí za vidění.

Luxusní snídaně nebo brunch

Když už je řeč o Vinohradech, tato čtvrť je Mekkou pražských kavárenských povalečů. Najdete tam spoustu útulných a zajímavých kaváren, kde si můžete objednat i snídani nebo brunch. Mezi oblíbené vinohradské kavárny patří zejména Coffee Room, Mezi srnky nebo Spižírna 1902.

Luxusní snídani nebo brunch si ale vychutnáte i v jiných koutech Prahy. Krásným a historickým místem pro ranní stolování je například Café Savoy pod Petřínem nebo Café Imperial, které se nachází kousek od Masarykova nádraží.

Adrenalinové zážitky

Praha však láká i na adrenalinové zážitky. A pokud si potrpíte spíše na akční trávení volného času, můžete vyzkoušet některou z dobrodružnějších aktivit. Mezi ně spadá například návštěva venkovní střelnice, létání ve větrném tunelu nebo bungee jumping z jeřábu. Zkuste si pobyt v Praze trochu ozvláštnit a na závěr svého výletu si naplánujte malé adrenalinové potěšení.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu