REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Zvířecí obora a kouzelné vodopády nedaleko slovenských hranic

V Bílé v Beskydech na východní Moravě nedaleko hranic se Slovenskem se nachází místo zvané Bílá Obůrka. Malá obora s divokou zvěří je umístěna v lese za loveckým zámečkem. Dále nesmíte vynechat blízký Bučací potok a Bučací vodopády, jedny z největších kaskádových vodopádů v této části. Jedná se vskutku o krásnou podívanou.

Bílá Obůrka

Rozdělena je na šest ohrad, které mají rozdílné velikosti a výšku oplocení, podle toho, jaký druh zvěře je zde umístěn. V ohradách naleznete zvěř jelení, srnčí, dančí, mufloní a divoká prasata. Na informačních tabulích u jednotlivých ohrad si můžete přečíst vše potřebné. Procházka po oboře je nenáročná, vhodná pro kočárky. Je to oblíbené místo pro výlet rodin s dětmi. Pro ně je tu k dispozici také hřiště a zábavní park s různými atrakcemi a lanovým parkem. Místo je oblíbené také pro pěší turisty nebo cyklisty, kteří zde najdou řadu značených tras. Komu se nechce šplhat k oboře do kopce, ten se může nahoru nechat vyvézt lanovkou.

Bučací potok   

Přírodní rezervace Bučací potok je unikátně utvářené koryto Bučacího potoka, který je levostranným přítokem řeky Ostravice. Vrstvy tvrdších a odolnějších tzv. godulských pískovců tu vytvářejí stupně a vodopády. Kaskáda Bučacího potoka je přibližně 44 metrů vysoká. Za vodopády se ale považují pouze dva nejvyšší skalní převisy o výškách 3,6 a 6,4 metru. Pod vodopády naleznete plochu pro odpočinutí. V okolí se nalézají staré bukové porosty s javorem.

REKLAMA

Rozhledna Čartak (Súkenická)

Rozhledna se nalézá na stejnomenném vrcholu Čarták na hřebeni Vsetínských vrchů. Z rozhledny se vám naskytnou překrásné výhledy na hřebeny Beskyd, hřebeny Javorníků a slovenských hor, za příznivého počasí zahlédnete v dáli vrcholky Tater. Rozhledna byla postavena v roce 1997, původně zde měla být základnová stanice pro mobilní telefony. Věž je vysoká 40 metrů a ve výšce 26 metrů je krytá osmiboká vyhlídková plošina, na kterou si vyšlápnete 137 schodů.

Zdroj a více informací naleznete na: rozhledny.webzdarma.cz, www.obecbila.cz, www.obec-ostravice.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA