REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Zámek, zábavní park a skanzen, to je zábava na celý den

Ve skanzenu v Přerově nad Labem si můžete udělat představu, jak se lidé v této oblasti kdysi oblékali a jaký byl jejich životní styl. Velkou zajímavostí nedalekého zámku Loučeň je bezesporu krásný park se zahradními bludišti a labyrinty. Chcete-li pokračovat za originální zábavou, navštivte park Mikakulum, kde si užijete pohodový čas u jedinečných atrakcí.

Skanzen Přerov nad Labem

Skanzen se skládá z asi čtyčiceti objektů lidové architektury. Figuríny v interiérech chalup nastiňují život na typické polabské vesnici od poloviny 19. do poloviny 20. století. Interiéry jsou dobově zřízeny, figuríny jsou v životní velikosti. Ukáží vám zde běžné činnosti, třeba domácí pečení a praní nebo také nastíní uchopení vinařství a včelařství v té době. Skanzen se nachází v centru obce hned vedle renesančního zámku. Prohlédnete si zde několik chalup včetně tzv. staročeské chalupy, kapličku, špýchary, stodoly a další lidovou architekturu. Součástí je také stará vesnická škola, kde se pořádají výstavy s národopisnou tematikou a další akce, díky kterým skanzen obživne.

Zámek Loučeň

Bohatě dekorované interiéry zámku Loučeň vám připomene doby, kdy zde žili členové rodu Thurn-Taxisů. Ve středověku a raném novověku se na zámku vystřídalo více majitelů především z řad nižší šlechty. Po stavovském povstání se novými majiteli stávají členové šlechtického rodu Valdštejnů. Od této doby nebyl zámek nikdy prodán, a to i když se zde vystřídaly další dva rody, Fürstenbergové a Thurn-Taxisové. Tyto změny totiž byly uskutečněny v rámci sňatkové politiky. Za současnou podobou zámku vděčíme slavnému baroknímu architektovi Františkovi Maxmilián Kaňkovi.

REKLAMA

Park Mirakulum

Zabavíte zde celou rodinu, malí i velcí si zde přijdou na své. Jedná se o největší park tohoto typu v Čechách. Park se rozkládá na dvanácti hektarech, naleznete zde mnoho zajímavých herních prvků a každým rokem přibývají další. Komplex osmi věží plných průlezů, visutých mostků, skluzavek a rozhleden, to je oblíbený designový hrad, který disponuje opevněním a systémem podzemních chodeb k prozkoumání. Naleznete zde lesní hřiště, prolézačky, mega trampolíny a houpačky, nechybí zde lanové centrum. Oblíbená je kontaktní mini ZOO. V amfiteátre se odehrávají umělecká vystoupení a další zábavná vystoupení. Park disponuje velkým zázemím s mnoha lavičkami, můžete si tu dát něco dobrého v místním občerstvení.

Zdroj a více informací naleznete na: www.strednicechy.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA