Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Zámek Loučeň » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Zámek Loučeň

Barokní zámek Loučeň je situován v okrese Nymburk. Součástí zámku je také kostel Nanebevzetí  Panny Marie. Areál je chráněn jako kulturní památka České republiky. Celý zámek byl rekonstruován a od 7. 7. 2007 je opět přístupný svým návštěvníkům. Protože zámek patří soukromé firmě, odlišuje se ve spoustě věcí od státních zámků. Největším rozdílem je zřejmě to, že je otevřený po celý rok. V zimě zde dokonce probíhají speciální zimní prohlídky zámku.

Prohlídky zámku vedou vždy zdejší pracovníci v dobových kostýmech a vystupují jako původní majitelé zámku – knížecí rodiny Thurn-Taxisů. Těšit se můžete také na speciálně zaměřené prohlídky – noční, prohlídky s Bílou paní Loučenskou, čokoládové prohlídky a další.

Samotný zámek nabízí dva typy expozic – komorní a velkou. V komorní se můžete těšit na nejdůležitější fakta o rodu Valdštejnů,  Füstenberků a Thurn-Taxisů, kteří zámek dříve vlastnil. Velká expozice naopak nabízí pohled na podnikatelské činnosti posledních majitelů zámku – rodu Thurn-Taxisů. Ti se věnovali poštovními službami v Itálii a střední Evropě.

REKLAMA

Areál na Loučeni však není jen zámek. Součástí je také zámecký hotel Maxmilián***, zámecké apartmány a domeček knížete Alexandra. V těchto prostorách se mohou návštěvníci zámku ubytovat a prožít opravdovou noc na zámku.

U zámku se také nachází rozhlehlý anglický park, který má evropskou specialitu – je v něm postaveno 11 labyrintů a bludišť. Díky těmto stavbám byla obohacena i česká slovní zásoba o nové slovo „labyrintárium“.

Na zámku se konají slavnosti, můžete si zde dokonce uspořádat také svatební obřad na zámku, oslavu svých narozenin, firemní večírky apod.

Zámek Loučeň je jedinečný ve svém fungování a poskytovaných službách. Jeho návštěva je vhodná jak pro zamilované páry, které si mohou užít večer při svíčkách v tamní zámecké restauraci, ale také pro rodiny s malými dětmi, které si rádi vyzkouší veškeré labyrinty v zámeckém parku nebo ochutnají pokrm zvaný Čápy s mákem v restauraci Vtipná kaše.

Interneotvé stránky: http://www.zamekloucen.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA