REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Vynechat Zoo a jihlavské podzemí by byl hřích

Za návštěvu v Jihlavě stojí historické jádro s městskými hradbami a baštami. Vynechat však nesmíte rozsáhlé jihlavské podzemí, které tvoří chodby, sklepy a síně v celkové délce okolo 25 kilometrů. Je označováno za druhé největší, hned po Znojmě. Dalším jihlavským lákadlem je Zoo, jejíž největším lákadlem je africká vesnice Matongo, nejrozsáhlejší komplex afrických chýší ve střední Evropě.

Jihlavské podzemí zvané také Jihlavské katakomby

Jedná se o systém podzemních chodeb v Jihlavě s rozlohou 50 000 m2. Katakomby ze 14. století se nacházejí pod celým městem a pod většinou městských památek. Tato historická pamětihodnost je jedním z posledních dochovaných pozůstatků činnosti středověkých jihlavských horníků, většina starých stříbrných dolů v okolí města totiž zanikla. Zvláštností podzemí je tzv. svítící chodba. Jedná se o úsek chodeb, které po předchozím nasvícení ve tmě díky nerostu zvaném willemit světélkují slabým nazelenalým světlem.

Zoo v Jihlavě

Zoologická zahrada Jihlava leží v údolí říčky Jihlávky, a to v bezprostřední blízkosti centra města. V areálu naleznete vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály. Jihlavská Zoo je domovem pro skoro 250 druhů exotických zvířat, specializují se zde na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Zahrada je rozdělena na několik expozic, v nichž se vždy nalézají zvířata z jednoho kontinentu nebo i menší oblasti. Najdete zde i Pavilon šelem a Tropický pavilón. Drápkaté opice, které jsou symbolem Zoo, jsou umístěny ve více pavilonech a expozicích. Jeden druh, tamarín pinčí, pobíhá po areálu volně. Zadní část patří kromě africké vesnice Matongo dětskému areálu, kde se nachází lezecká stěna, lanovka a řada prolézaček.

REKLAMA

Aquapark Vodní ráj

Vodní Ráj nabízí krytý bazén s atrakcemi. Krytý tobogán je dlouhý 108 metrů. Můžete si zde sjet divokou řeku. Naleznete tu venkovní vyhřívaný bazén, perličková lůžka, brouzdaliště, skupinovou vířivku, masážní trysky, vodopády a také saunu. V relaxační zóně objevíte skvělé místo pro odpočinek, můžete se zde také občerstvit. V letních měsících jsou v provozu také venkovní bazény a brouzdaliště pro děti. Jsou zde další zajímavé atrakce jako skluzavka, vodní hrad, divoká řeka nebo aquazorbing. K dispozici jsou dvě venkovní víceúčelové hřiště na tenis, nohejbal, volejbal či beach volejbal.

Zdroj a více informací naleznete na:www.vysocina.eu cs.wikipedia.org, jihlava.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA