Výlet do centra Šumavy

Obec Srní se nachází v Národním parku Šumava a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům.

Turisté při své cestě za poznáním mohou navštívit na Čeňkově Pile 650 m/m soutoky řek Vydry a Křemelné a současně se seznámit s funkcí vodní elektrárny. V Srní 850 m/m je možnost poznat zbytky šumavské architektury, je zde 200 let starý kostel zasvěcený Nejsvatější trojici V okolí je známá technická památka Vchýnicko – Tetovský plavební kanál, s naučnou stezkou. Výlet kolem kanálu lze a absolvovat pěšky nebo na kole, v zimě pak na běžkách. Cesta Vás zavede i k Šumavským Lurdům.

Život a krásy přírody nám z tohoto území před více jak 100 lety krásně popsal spisovatel Karel Klostermann v románech Ze světa lesních samot a V ráji šumavském. Přijďte i Vy poznat tu pravou Šumavu. Současnost, to je turistika příjemný hotel Srní s 25 metrovým bazénem, saunou, párou i bowlingem, kde nechybí příjemná obsluha a rozmanitý jídelníček.

Pro vytrávení doporučujeme dvě příjemné procházky s poznáním. První vede ze Srní – Vchynicko-Tetovský kanál – Srní, druhá pak je Srnský okruh na kterém uvidíte tzkv vodní zámek a podívate se z Klostermannovy vyhlídky.

Interneotvé stránky: http://www.hotely-srni.cz/hotelysrni/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu