REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Vydejte se na Trojmezí u Hrčavy a poznejte tuto malebnou krajinu

Pokud to někdy budete směřovat úplný východ Čech, po cestě vás jistě zaujmou hřebeny Beskyd, které tu zdobí společné hranice. Obec Hrčava má jedinečnou polohu, nalézá se v nejvýchodnějším cípu Čech. Pravděpodobně také díky své odlehlosti si okolní krajina uchovala svůj původní ráz

Trojmezí

Kdo si vždycky přál stát v jeden okamžik na území hned tří zemí, tady může. Trojmezí je turisticky upravené místo, kde se potkávají hranice tří zemí — Polsko, Slovensko a Česko. Jako symbol přátelství zemí byla v roce 1990 zasazena Lípa přátelství. Pokud se vydáte na Trojmezí, poznáte tu pravou krásu zdejší krajiny a svéráznost místních obyvatel. Po cestě na narazíte na sýrárnu, a pak už je to k Trojmezí jenom kousek. Najdete tu altánek, u kterého spatříte hraniční kameny. Cesta k Trojmezí vede po asfaltu, počítejte s náročnými kopci. Odměnou za náročný výšlap vám budou zvířata, která cestou můžete zahlédnout pasoucí se na stráních.

Rozhledna Tetřev

Tato nedaleká rozhledna byla postavena již v roce 1924. Svého času nesloužila svému původnímu účelu a byla využívána k ustájení domácího zvířectva, což zanechalo stopy na jejím technickém stavu. Potřebovala tak rekonstrukci, které se dočkala až v roce 2011. Rozhledna patří k těm menším, je vysoká pouhých 10 metrů, ale poskytne vám výhled na krásné panorama okolních hřebenů a údolí Moravskoslezských Beskyd.

REKLAMA

Velká Čantoryje

Je nejvyšším vrcholem Slezských Beskyd. O této hoře se vypráví mnoho pověstí a bájí. Velký otazník je ohledně původu jména, které prý mohlo vzniknout v době přechodů Tatarů přes tuto oblast. Ti zde svému veliteli (chan) postavili stan, jde tedy o spojení dvou slov – tatarského chan a latinského slova toreum, dohromady Chantorium. Panuje zde dále také legenda podobná té o hoře Říp. Hora prý ukrývá rytíře, kteří z ní vyjedou až bude místnímu obyvatelstvu nejhůř. Velká Čantoryje se nachází na hraničním hřebenu, můžete se zde pohybovat jen po vyznačené hřebenové trase. Potrénujte nožičky, na vrchol se nedá dostat autem, jen pěšky. 

Zdroj a více informací naleznete na: www.beskydy.cz, beskydyprokazdeho.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA