Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Vláčkem na zámek Konopiště a medvědem Jiřím » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Vláčkem na zámek Konopiště a medvědem Jiřím

31. 3. 2022

Pojďte poznávat půvab zámku Konopiště a jeho okolí! Vydejte se ekovláčkem z centra města Benešov, bude to zábava nejen pro děti! Čeká na vás medvěd Jiří, Růžová zahrada nebo obora s lesní zvěří.

Romantický zámek Konopiště, nedaleko Benešova, založil kolem roku 1294 pražský biskup Tobiáš z Benešova podle typu francouzských pevností. Zámek měl mnoho majitelů, po vymření Benešoviců patřil celých 275 Šternberkům. V průběhu 17. až 19. století se tu vystřídalo mnoho mocných a významných rodů.

Podle starých fotografií zámek nepoznáte. Prošel několika úpravami, první byla na konci 15. století Jiřím ze Šternberka, poté v 17. st. a do barokního stylu byl změněn v 18.st. Vrtbovými z Vrtby. V roce 1887 koupil zámek a proslavil arcivévoda František Ferdinand d´Este. Teprve ten přestavěl panství do současné podoby. Od roku 1921 je ve vlastnictví státu.

REKLAMA

Čekají na vás 4 prohlídkové okruhy. Nebudete se moct rozhodnout, neboť všechny jsou dechberoucí. Můžete zavítat do reprezentačních pokojů (Salony jižního křídla) nebo do nejstarších prostorů zámku s gotickými a renesančními klenbami v kapli sv. Huberta (Salony severního křídla). Dalšími jsou Soukromé pokoje rodiny Františka Ferdinanda d´Este či Lovecká trasa. Je to jedinečná expozice s trofejemi, sbírkou zbraní a mnoho dalšího.

Medvěd Jiří

Nezapomeňte se podívat na medvěda Jiřího, kterého najdete na východní straně. Jde o medvěda ušatého (himalájského). Byl převezen na Konopiště v roce 2011 ze zlínské ZOO, kde se v roce 2006 narodil. Chov medvědů má na zámku dlouholetou tradici. První medvědi se zde objevili v polovině 19. století, kdy si je pořídili Lobkovicové.

Růžová zahrada

Okouzlující Růžová zahrada vznikala v letech 1906 – 1913 a založil jí František Ferdinand d´Este. Najdete tu především plno krásných stromkových a keřových růží. Na první pohled vás uchvátí, je to opravdový unikát o rozloze přibližně 5 ha. Zahradu zdobí sochy, vázy či obelisky. Uslyšíte hlasy pávů, kteří jsou součástí parku. V horní části se nachází skleník pro exotické a vzácné rostliny, které se využívají pro celý areál zámku. Nakoukněte do něj, část je zpřístupněná veřejnosti.

Obora s lesní zvěří

Malá obora s ukázkou lesní zvěře je umístěna u restaurace Stará myslivna, kde si můžete odpočinout a dát něco dobrého k jídlu a pití. Seznámíte se a můžete obdivovat například muflona, jelena siku nebo daňka skvrnitého.

Zdroj a více informací k návštěvě najdete na: www.zamek-konopiste.cz, www.tsbenesov.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA