REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Valtice pyšnící se zámkem, kolonádou a lanovým parkem

Zámek Valtice je jedno z míst, které nesmíte minout při cestě na Moravu. Každoročně se zde pořádají v zámeckých jízdárnách vinné trhy. Kolonáda na Rajstně, monumentální památník, poskytuje ze své terasy skvělou vyhlídku na celý Lednicko-valtický areál.

Státní zámek Valtice

Zámek, který vznikl rozšířením hradu založeného pravděpodobně v 11. století, byl od konce 14. století do poválečné konfiskace sídlem vládnoucího knížete z rodu Liechtensteinů. Byl zbudovaný jako hrad, později byl přestavěný na renesanční zámek, je upraven v barokním slohu. Z tohoto období, z roku 1680, pochází také morový sloup. Tento objekt je jednou z nejmonumentálnějších staveb raného baroka na Moravě. Plochy parků s rozmanitými stavbami spojují okázalá sídla ve Valticích a Lednici do jednoho harmonického celku. Interiéry zámku jsou svým bohatým barokním vybavením dokladem životního stylu této doby. V kostele ze 17. století je nad oltářem umístěn Rubensův obraz Nejsvatější trojice a další z Rubensovy dílny. Dodnes se zachovala část městského opevnění. Na zámku je zpřístupněno 21 místností, nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Kolonáda na Rajstně

Monumentální památník nedaleko Valtic poskytuje ze své terasy skvělou vyhlídku na celý Lednicko-valtický areál. Z vyhlídkové terasy kolonády se naskytne výhled na moravských Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, Pálavské vrchy i minaret v zámeckém parku v Lednici, na Slovensku hřeben Malých Karpat a v Dolním Rakousku zříceninu hradu Falkenstein. Jedná se o Valtickou dominantu. Kolonáda vznikla po napoleonských válkách v 18. století. Kolonádu nechal vybudovat kníže Jan I. z Liechtensteina, polní maršál a velitel rakouské kavalérie v bitvě u Slavkova. Už v 19. století byla kolonáda cílem oblíbených turistických výletů. Za komunistického režimu byla kolonáda součástí železné opony, sloužila pohraniční stráži a nebyla pro turisty přístupná, byla poškozena a její obnova se uskutečnila až po roce 1989.

REKLAMA

Lanové centrum H-Park

Hájenka park byl vybudován na jaře roku 2016 na celkové ploše více než 7 000 m2. Můžete si zde užít nejen lanové centrum, ale také dětské hřiště, bohatý program, balanční prvky, lukostřelbu nebo třeba chůdy. Park se rozléhá v nádherném prostředí panenské přírody valtického lesa. Areál parku nabízí také občerstvení, pořádají se zde firemní akce, teambuildingy či oslavy. Naleznete zde dále lanový park s vysokými překážkami, Lanáček pro děti či obří houpačku.

Zdroj a více informací najdete na: www.zamek-valtice.cz, www.hajenkabreclav.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA