Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
V Žatci se to točí kolem chmele, dej si pivko a bude vesele » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

V Žatci se to točí kolem chmele, dej si pivko a bude vesele

Ve městě Žatec hraje důležitou roli prvotřídní chmel, který se zde pěstuje. Chmelový maják je dominantou celého areálu chmelařských technických památek a plní několik funkcí najednou. Naleznete zde také zajímavé muzeum, které vás seznámí se zdejší chmelařskou tradicí. Je největším svého druhu na světě. Navštivte dále chrám chmele a piva, kde na vás čeká mnoho zajímavých expozic. Neměli byste si nechat ujít ani další atrakce, jako je Labyrint, Chmelový orloj, Minipivovar či Renesanční sladovnu.

Chmelařské muzeum v Žatci

Muzeum bylo založeno v roce 1997. Seznámí vás zde s vývojem chmelařství od středověku po současnost. Můžete si zde prohlédnout dobové fotografie a dokumenty, nářadí nebo historické stroje. Muzeum vám nastíní pracovní postupy v bývalém skladu a balírně chmele, a také vám představí významné osobnosti českého chmelařství.

Chrám chmele a piva

Čeká na vás expozice v bývalém skladu chmele, kterou tvoří labyrint z chmelových žoků, tajuplná pracovna alchymisty a chmelový poklad. Na prohlídce se dále dostanete do erbovní síně Žatecké chmelařské oblasti – kraje Homolupulů. Spatříte zde erby několika set obcí.

REKLAMA

Rozhledna Chmelový maják

Rozhledna Chmelový maják, která zde byla vystavena v roce 2010, je součástí areálu Chrámu Chmele a Piva, její výška dosahuje 42 metrů. Máme dobrou zprávu pro ty, komu se nebude chtít po schodech, na vyhlídkovou plošinu vás může vyvézt výtah s multimediální projekcí. Z Chmelového majáku se vám naskytne nádherný výhled město a jeho okolí. Dohlédnete také na České středohoří a Krušné hory, Při dobré viditelnosti můžete vidět hrad Hazmburk. V noci je maják osvětlen.

Chmelový orloj

Chmelový orloj je světovým unikátem. Portál orloje představuje alegorii života, typickou pro chmelařskou oblast. Ciferník hodin je orámován dvanácti měsíci se znamením zvěrokruhu a vyobrazením chmelařského roku. V každou celou hodinu mechanismus orloje spustí odbíjení, melodii a rozpohybuje se, je to vskutku zajímavá podívaná.

Zdroj a více informací naleznete na: www.chchp.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA