REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Krušné hory lákají v zimě i v létě

Nejkrásnější v Krušných horách je bezpochybně příroda. Oblast je vyhledávána jak v letních, tak v zimních měsících. Klínovec, jako nejvyšší hora Krušných hor, je oblíbeným výletním místem. Naleznete na ní stejnojmennou rozhlednu, ze které budete mít neskutečné výhledy.

Krušné hory v létě i v zimě

Česko-německá hranice tvořená Krušnými horami zobrazuje svou divokostí bohatou historii této pohraniční oblasti. V počátcích se zde vyvíjela intenzivní sopečná činnost, díky které se zde nalézá pohoří plné nalezišť kovových rud a mnohých minerálních pramenů. V celé této oblasti je mnoho cyklostezek, turistických tras, a i běžkaři si v zimě přijdou na své. Všechny návštěvníky láká Krušnohorská magistrála, 242 km dlouhá trasa, která vede skrz tzv. Rudohoří. Také lyžařům má krušnohorsko co nabídnout v podobě vyhledávaných rekreačních středisek, jako jsou třeba: Klínovec, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Boží Dar či Plešivec. Při procházkách po Krušných horách byste neměli vynechat Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz nebo Lázně Jáchymov, které prosluly prameny radioaktivních vod.

Hornická krajina Krušnohoří

Krušnohorsko vás bude fascinovat, nejen historií sahající až do 12.století. V té době zde byla zahájena těžba, která pokračovala až do 20. století. Toto naleziště mnoha rud formovaly svéráz krajiny, ale i místního lidu. Osudy horníků vás osloví v několika muzejních expozicích. Do jejich kůže se můžete vcítit, pokud se vydáte na exkurzi do jedné z důlních štol. V roce 2019 byla oblast zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO.

REKLAMA

Rozhledna na Klínovci

Rozhledna je na nejvyšším místě v kraji – Klínovci. Původně byla stavba postavena již v roce 1817, ale vyhlídková věž brzy shořela. Díky krušnohorskému spolku z Jáchymova se v roce 1884 postavila rozhledna nová. Časem však začala tato osmiboká jehlanová stavba chátrat a rekonstrukce byla nevyhnutelná. Dnešní 17 metrů vysoká rozhledna je široké veřejnosti otevřena celoročně, a to za symbolické vstupné. Za dobré viditelnosti můžete v dálce zahlédnout i Ještěd.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA