V Troje na vás čeká trio míst, které nesmíte minout

Při návštěvě trojské Zoo vás čeká nejen pestrá přehlídka zvířat z celého světa, ale i jedinečné přírodní scenérie a podmanivé výhledy na celou Prahu. Ne nadarmo je Zoo Praha jedna z nejoblíbenějších na světě. Na vedlejší trojské stráni naleznete Botanickou zahradu, která vás uchvátí vnitřními i venkovními expozicemi. Je to místo kam se můžete v každém ročním období vypravit obdivovat poklady rostlinné říše.

Zoologická zahrada láká rozmanitou faunou      

Zoo Praha byla poprvé otevřena v roce 1931 a během své existence se vypracovala mezi nejprestižnější zoo světa. Zoo se snaží vytvářet pro svá chovaná zvířata co nejoptimálnější podmínky, aby měla příležitost rozvinout nejširší rejstřík přirozeného chování. Na necelých 60 hektarech zde můžete navštívit 14 pavilonů a přes 5 600 jedinců náležejících k více než 680 druhům, od brouků, ryb, želv a hadů až po žirafy, antilopy, tygry či lvy. Chloubou pražské Zoo je Údolí slonů, ve kterém lze sledovat stádo slonů indických včetně slůňat. Výjimečný je Darwinův kráter, představující vzácné tasmánské čerty a další obyvatele Tasmánie a Austrálie. Za pozornost stojí také Rákosův pavilon vzácných papoušků s jeho unikátními obyvateli. Mezi další poutavá místa patří dále Pavilon goril s oblíbenou gorilí rodinou, Čambal představující jedny z nejohroženějších krokodýlů světa – gaviály, Velemlokárium obývané největšími obojživelníky světa, nebo obří skleník s ukázkou deštného lesa – pavilon Indonéská džungle.

Děti si přijdou na své v rezervaci Bororo, potěší je i další hřiště či lanovka, vláček, brouzdaliště nebo Dětská zoo s kontaktními zvířaty, která si mohou sami nakrmit.

Botanická zahrada vábí nevídanou flórou

Venkovní expozice jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek uprostřed 15 000 druhů stromů a květin. Meditační Japonská zahrada vás na jaře okouzlí květy rododendronů, pivoněk či něžných sakur, v létě zde najdete vlahý stín a na podzim pochmurné počasí rozzáří pestrobarevné listy japonských javorů. Pivoňková louka, Severoamerická prérie, Ornamentální zahrada či Mediterán jsou zlomkem toho, kam se můžete v každém ročním období vypravit obdivovat poklady rostlinné říše. Vydat se můžete na cestu kolem světa během jedné hodiny ve skleníku Fata Morgana. Poznáte exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa a nejsušších oblastí světa. Cestou poznáte ryby tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Trojský zámek

Zámek Troja se nachází v bezprostřední blízkosti pražské zoologické zahrady a je obklopen nádhernou francouzskou zahradou s labyrintem a kašnou. Hlavní sál zámku vás zaujme rozsáhlou freskovou výzdobou. Naleznete zde nádherně pomalované stropy a stěny a spoustu soch.

Stavba raně barokního zámku Troja začala v roce 1679, autorem projektu byl francouzský architekt Jean Baptiste Mathey. Zámek Troja, či spíše letohrádek či vila, patří mezi nejvýznamnější stavby počátku vrcholného baroka ve střední Evropě. Dal ji postavit hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka jako své letní sídlo.

Zdroj a více informací najdete na: www.zoopraha.cz, www.botanicka.cz, www.ghmp.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu