V Napajedlech nevynechte zámek a muzeum, pak si zaskočte na originální nedalekou rozhlednu

Pokud zavítáte do Napajedel, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu zámku Napajedla, která je barokní perlou na rozmezí regionů. Návštěvníky láká svou nevšední atmosférou, je ideálním místem k odpočinku a centrem ke společenským setkáním. Nedaleké muzeum Napajedla vám nabídne interaktivní a poutavé historické expozice. Disponuje moderním sálem, ve kterém se výstavy střídají.

Zámek Napajedla

Zámek byl postaven ve stylu pozdně francouzského baroka. Jedná se o jednoduchou volně stojící dvoukřídlou budovu. Ve třech podlažích bylo přes 50 obytných místností. Dominantou zámku je bezesporu kruhový zrcadlový sál, který sloužil zejména pro přijímání návštěv na zámku, případně byl vhodný pro tanec při různých slavnostních příležitostí. Dále vás jistě upoutá salonek holandských mistrů, barokní salonek nebo zámecká jídelna. V místnostech v prvním patře nalezneme vysoké stropy, které jsou vkusně štukované. Kulisy zámku utváří barokní vápencová kašna a rozlehlý romantický zámecký park s rybníčkem. Zámecká kavárna vás naláká příjemným posezením a výbornou kávou.

Muzeum Napajedla

V muzeu naleznete hned několik zajímavých stálých expozic. Expozice Fatra v čase nastiňuje 80 let podniku Fatra Napajedla v nápadité kostce. Jedinečná stálá expozice Hřiště hraček zde představuje originální dílo designérů Fatry Napajedla. Najdete zde pryžové postavičky z Gumotexu Břeclav, známého nafukovacího slona, buvola nebo harmonikové pískací hračky v čele s ikonickým Kocourem. Hravým stylem je zde znázorněna velkoprostorová hra Člověče, nezlob se!, dotyková hra a pohádka Kocourovi kamarádi. Expozice Příběh města je jakousi úvodní edicí skutečností a výjimečností z dějin Napajedel. Sbírka se bude neustále aktualizovat o nové exponáty.Expozice Příběh města, kresby architekta Šimečka zachycuje proměny osídlení Napajedel a rozvoj tohoto města. Expozice Slavia, příběh továrny ukazuje historii a činnost napajedelské firmy Slavia. Součástí budovy je také kavárna se zahrádkou.

Rozhledna Salaš

Unikátní kovová rozhledna s dřevěným obložením byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2015. Vzhledem a tvarem připomíná dvě do sebe zaklesnuté sedmičky nebo také hasáky. Každá sedmička má svou vyhlídkovou plošinu. Po vyšlápnutí 112 schodů a zdolání výšky 20 metrů se vám naskytne výhled na Uherské Hradiště, Velehrad, vrcholky Bílých Karpat nebo Chřibů.

Zdroj a více informací naleznete na: www.zameknapajedla.cz, muzeum.napajedla.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu