REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

V lázeňském městě Teplice na procházku po centru, na hrad, zámek nebo do botanické zahrady

Jedná se nejen o moderní botanickou zahradu, ale především o místo, kam se budete chtít vracet a trávit zde svůj volný čas. Pokud vám zbyde čas, určitě se vydejte na hrad Doubravku, ze kterého budete mít krásný výhled na Teplice a široké okolí.

Botanická zahrada

Botanická zahrada v Teplicích je jediná svého druhu v Ústeckém kraji. Nachází se nedaleko lázeňského parku v sousedství Písečného vrchu a Janáčkových sadů. Naleznete zde venkovní expozici, výstavní skleníky zaujímají plochu 2 700 m². Návštěva nadchne nejen zahrádkáře a pěstitele pokojových rostlin. Ti zde naleznou nové či málo známé druhy a formy rostlin. V tropickém skleníku je zajímavostí tzv. křížovkářský záhon.

Hrad Doubravka

Doubravská hora, zvaná také Doubravka či Nový hrad je zříceninou na stejnojmenném vrchu na okraji Teplic. Hrad byl postaven v 15. století. Ještě před stavbou zde stávalo jiné opevnění. Hrad byl v 17. století opatřen barokním opevněním. Roku 1626 hrad vyhořel a v roce 1639 byl zas poškozen dělostřelbou a o pár let později bylo nařízeno jeho zboření. Koncem 19. století byl opraven. Od roku 1964 je zřícenina chráněna jako kulturní památka. Při výjimečných příležitostech je pro veřejnost hrad otevřen, a to pouze pár krát do roka. Jinak je na hradě volně přístupné nádvoří hradu, hradní příkopy a ochozy s vyhlídkou na celé okolí — na Krušné hory, České středohoří, Teplice, Ústí nad Labem, vodní nádrž Kateřina a Milada.

REKLAMA

Teplický zámek a zámecká zahrada

Zámek stojí na Zámeckém náměstí v Teplicích. Jeho areál vznikl složitým stavebním vývojem na místě středověkého kláštera, který byl přestavěn na hrad. Nyní je chráněn jako kulturní památka.  Velmi zajímavým místem, které nelze vynechat, je zámecká zahrada, kterou naleznete v sousedství zámku. Jelikož se místo nachází v centru lázeňského města, stalo se přirozeným místem procházek návštěvníků a lázeňských hostů. Jedná se o přírodní park založený v 16. století. Postupem času byl upravován dle dobových představ majitelů, nejdříve ve stylu francouzské zahrady, na počátku 19. století se stal parkem anglického stylu. V zámeckém parku s rybníkem si můžete zapůjčit pramičky a zajet se zblízka podívat na velký vodotrysk uprostřed. Dále v parku naleznete staleté vzácné dřeviny, sochy, bustu Beethovena a několik altánků k odpočinku. V parku se dále nachází i minizoo s opičkami.

Zdroj a více informací naleznete na: cs.wikipedia.org, www.hrady.cz, zars.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA