REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Pivní lázně

Lázně si mnozí z nás představíme jako místo, kde se zdržíme alespoň týden, abychom se podrobili místním procedurám. V dnešní uspěchané době jsou tak určeny prakticky výhradně pro delší léčebné pobyty, což je velká škoda. Ostatně už ve starověkém Římu patřila návštěva lázní ke každodenním rituálům. Proč tedy nespojit oblíbenou činnost Čechů v podobě pití piva s lázeňstvím?

Přesně takovou otázku si položil balneolog Roman Vokatý, aby po půl roce testování účinků piva, kvasnic a minerální vody přišel s koncepcí prvních pivních lázní. V hotelu pivovaru Chodovar tak vznikl jedinečný projekt, kde oblíbený nápoj Čechů získal léčivý rozměr. Do jedné ze zdejších titanovo-nerezových van se napustí 55 litrů pramenité vody, stejné množství minerální vody Il-sano a přidá se pět litrů speciálně připraveného černého piva. Vznikne tak mokrá uhličitá koupel s nadrobno drceným chmelem, který z pokožky odstraňuje unavenou vrstvu kůže. Ponořeni do syté, karamelově zbarvené koupele zůstanete přibližně 20 minut, během nichž nejenom vyprchá původní lákavá pěna, ale také si příjemně odpočinete.

Protože vodu z vany určitě není záhodno upíjet, dostanete třetinku vychlazeného Chodovaru, který celé proceduře dá pomyslnou gurmánskou tečku. Poté vás paní odvede na 20 minut do odpočívárny a zabalí do deky z ovčího rouna. Připouštím, že čas byl stanoven opravdu přesně. Ještě pár minut ležení a probudil bych se nejspíš až ráno.

REKLAMA

Není pivo jako pivo

Upíjení z vany není příliš rozumné ani pro skalní pivaře. Zdejší pivo totiž není vhodné nejenom teplotně, ale ani složením. Oproti běžnému pivu je totiž nízkoalkoholické, nefiltrované a nepasterované. Navíc má vysoký obsah minerálních a přírodních látek i živných kultur. Pokud byste si tedy do své domácí vany nalili 5 litrů ohřátého konzumního piva, tak nejenom nedocílíte kýženého zdravotního efektu, ale navíc budete nepříjemně lepit. Po koupeli ve zdejších lázních se sprchovat nejenom nemusíte, naopak to dokonce není po další čtyři hodiny doporučováno.

Jaké to je?

Pominu-li příznivý vliv pivních lázní na krevní oběh, klouby a samotnou pokožku, tak je musím vyzdvihnout jako místo pro výbornou relaxaci. Během té necelé hodinky se o vás stará příjemná profesionálka. Vy jen ležíte ve vaně, upíjejíc sklenku piva, a poté v odpočívárně. Pro partnery může být hodně zajímavá dvojvana. Nicméně tu jsem nezkoušel, tak nedokážu objektivně posoudit, zdali není lepší oddávat se koupeli odděleně.

Cena

Hodně záleží na tom, jak návštěvu Pivních lázní pojmete. Standardní koupel bez jakýchkoliv dalších služeb vás vyjde na 550 Kč, v případě dvojité vany dohromady zaplatíte o něco nižších 950 Kč. Osobně se mi zamlouvá varianta návštěvy lázní jako součásti jednodenního výletu, který zde zakončíte. Doporučuji si však termín návštěvy předem zarezervovat, o víkendech tu bývá hodně plno.

Přestože suma za proceduru je poměrně vysoká, subjektivně mohu říci, že za to stojí. Celý víkend bych si zde představit nedokázal, ale zakončit v Pivních lázních některý den mi přijde jako hodně zajímavé.

Jak se tam dostanete

Chodová Planá leží na silnici č. 21 představující hlavní spoj z dálnice D5 na Mariánské lázně. Samotné Pivní lázně pak najdete v hotelu U sládka, který leží přímo u silnice a jehož zářivou žlutou barvu prakticky nejde přehlédnout.

Interneotvé stránky: http://www.chodovar.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA