Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Řeku Sázavu a krajinu kolem ní milují nejen vodáci » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Řeku Sázavu a krajinu kolem ní milují nejen vodáci

Posázaví se těší hojné návštěvnosti již od minulého století, kdy se po zdejších cestách začali procházet trampové, kteří zde našli zalíbení v překrásné přírodě. Tu ještě umocňuje velké množství dalších zajímavostí.

Žampach

Kamenný most u obce Žampach patří k nejvyšším železničním mostům v Čechách. První vlaky zde projížděly již v roce 1900. Žulový most s rozpětím 12,5 metru se budoval mezi lety 1898 až 1899. Skládá se ze sedmi oblouků, přičemž nejvyšší se tyčí 41 metrů nad roklí s názvem Kocour a potokem Studený. Na výstavbě mostu spolupracovali dělníci z celé Evropy, především pak Italové. Jejich práce byla skvěle odvedena, což dokazuje třeba fakt, že most nemusel být nikdy výrazněji opravován. Most na vás dýchne prvorepublikovou atmosférou, projet se po něm může každý, kdo se sveze po známé, trampy opěvované trati Posázavský Pacifik. Projížďka tímto starobylým parním vlakem je nevšedním zážitkem nejen pro milovníky železnic. Denně přes most přejede okolo třiceti vlaků.

Vojenské technické muzeum Lešany

V expozici Vojenského technického muzea naleznete přes 700 tanků, motocyklů, kanonů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, nebo také raketovou techniku. Vojenské technické muzeum Lešany je součástí Vojenského historického ústavu Praha a nachází se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. Sbírky jsou veřejnosti vystavovány v deseti halách, pod šesti přístřešky i na volném prostranství. Je toho tu zde jednoduše mnoho, nebudete vědět, co dříve. Rozsahem a složením sbírek se Vojenské technické muzeum v Lešanech řadí mezi nejvýznačnější evropské instituce svého druhu. Jedinečná je především sbírka československých vojenských dopravních prostředků z období let 1918 až 1939. Zajímavá je také kolekce kanonů systému Škoda. Mezi unikátní exponáty z období studené války patří raketová technika. Každoročně dochází k obměně exponátů, které jsou v pohybu.

REKLAMA

Šibeniční Vrch

Ve sportovním areálu Šibeniční vrch, v srdci Ladova kraje, naleznou sportovní vyžití zdatní sportovci i ti začínající. Okouzlí i své malé návštěvníky. Další sportovní aktivity, které je zde možné provozovat jsou: tenis, bowling, squash, ping-pong, jízda na kole nebo plážový volejbal. V zimě, v létě, nudit se zde nebudete. Sjezdovky jsou nazvány velmi kreativně, podle pohádkových postav Josefa Lady, které všichni tak dobře známe: Bobeš, Mikeš a Pašík. V nedaleké obci Mnichovice nedaleko vsi Hrusice totiž malíř a spisovatel trávil mnoho času v jeho vile, kde mu byl také zřízen a věnován památník.

Zdroj a více informací naleznete na: www.strednicechy.cz, www.vhu.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA