REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Rekreační středisko Zvírotice

Rekreační středisko Zvírotice se nachází v malebné krajině na pravém břehu Vltavy na okraji osady Zvírotice, jedné z pěti částí obce Dublovice (cca 55 km jižně od Prahy).

Rekreační středisko je vám k dispozici po celý rok.

Nabízíme v klidném prostředí možnost pořádat různá firemní školení, školní výlety, školy v přírodě, rodinné rekreace s dětmi, dětské tábory, svatby, rodinné oslavy, narozeniny atd..

REKLAMA

Naši hosté mohou u nás využít bohaté turistické pěší stezky nebo projet na kole překrásnou krajinu, jejíž délka cyklotras přes 120 km určitě uspokojí i nejnáročnějšího cyklistu. Je zde také možnost využít hřiště, kde si můžete zahrát volejbal, nohejbal a jiné míčové hry. Můžete si také třeba zapůjčit lodičky, zarybařit si a chytit třeba pořádného kapra nebo štiku! Koupání v řece je možné přímo u našeho objektu, kde je k dispozici i travnatá pláž. V okolí Rekreačního střediska Zvírotice si přijdou na své všichni, kdo mají rádi krásnou přírodu nebo kulturní památky jako například Krčínova tvrz v Křepenicích, Muzeum města Sedlčany a zámek Vrchotovy Janovice. Opravdovým přírodním pokladem, který doporučujeme navštívit, je přírodní rezervace Jezero u Dublovic a Drbákov u Nalžovic.

Ubytovací kapacita je celkem 33 lůžek v jednom sedmilůžkovém, dvou šestilůžkových, třech čtyřlůžkových a jednom dvoulůžkovém pokoji s palandami. Při konání táborů je zde pro případ onemocnění dětí k dispozici dvoulůžkový karanténní pokoj. Sociální zařízení je společné (samozřejmě však pro muže a ženy oddělené). V letních měsících je možno využít rozšíření o 32 lůžek ve dvoulůžkových stanech s podsadou.

Znamenitá česká kuchyně uspokojí každého našeho hosta. Můžeme pro Vás ugrilovat selátko nebo vyudit klobásky. Vše po domluvě s vámi. K dispozici pro Vás máme také společenskou místnost pro 40 osob, která slouží i jako jídelna. Jídelnu však můžeme proměnit na danou akci dle Vašich požadavků. Je zde např. možnost využití tabulí, barevné televize, videa nebo DVD přehrávače. Po domluvě je možno zajistit promítání na plátno, pořádání karaoke show a podobných zábavných akcí!

Také je možnost stravování skupin s vlastním kuchařem formou pronájmu kuchyně včetně vybavení. Ubytování zajišťujeme pouze pro předem objednané skupiny.

Zajímavostí okolo Zvírotic je velmi mnoho. Jsou to například v Bláhově Lhotě roubený mlýn z roku 1798 s původními gotickými portály z roku 1507, dále barokní zámeček v Bolechovicích z poloviny 18. století, a zámecká kaple z roku 1775 s dřevěnou kazatelnou. Také je zde původní tvrz s vodním opevněním v Červeném Hrádku, která byla později přestavěna na zámek.

Nedaleko v Drbákově jsou Albertovy Skály, což je rezervace smíšených porostů, suchomilné vegetace a nachází se zde naučná stezka. V blízkosti můžeme najít Husovu kazatelnu, kde podle pověsti kázal Jan Hus, dále zříceninu hrádku z poloviny 14. století s poetickým jménem – Kozí hřbet. V nedaleké obci Hrazany je pravěké hradiště z doby laténské, kultury strádonické z 1. století př.n.l, což je chráněno pod archeologickou rezervací.

Rovněž Orlická přehrada patří neodmyslitelně do tohoto kraje. Byla zbudována v letech 1954 -1962 a je největší vodohospodářskou stavbou u nás. Tak bychom mohli v tomto výčtu zajímavostí a historických památek pokračovat opravdu dlouho. Pro milovníky této problematiky je jedinečnou příležitostí osobní návštěva tohoto kraje.Ubytovat se v Rekreačním středisku Zvírotice a prozkoumat vše krásné v tomto místě.

Interneotvé stránky:

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA