REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Putování krajem Jana Nepomuckého

Podzim je jako stvořený pro chvíle rozjímání a procházky po české krajině. Nemusíte být věřící, abyste si mohli dopřát krátkou pouť po Plzeňském kraji a po stopách sv. Jana Nepomuckého.

Pokud se chcete na chvíli změnit na poutníka jako za dávných časů a na chvíli zapomenout na shon běžného života, nemusíte se vydávat do Santiaga nebo do Říma. Pouť jak se patří můžete zažít třeba v Plzeňském kraji. Krajina kolem Nepomuku je prosycená církevními památkami a duchem českého světce sv. Jana Napomuckého. 

REKLAMA

Přímo v Nepomuku najdete samozřejmě barokní kostel sv. Jana Nepomuckého a také Svatojánské muzeum. Na kopci nad městem se tyčí zámek Zelená hora, který nechvalně proslul jako základna tzv. černých baronů. Zhruba 2 km za městem najdete obec Klášter, kde se nachází pozůstatky cisterciáckého opatství ze 12. století. 

Pro výlety po okolí zvolte nedaleké Přeštice s barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie a nebo Plzeň, kde je mnoho turisticky zajímavých míst. Při putování se můžete ubytovat v Nepomuku a nebo zvolit ubytování v některém z větších okolních měst. 

Závěrem přidáváme tip na zajímavý podnik. Restauraci a penzion Angusfarm najdete nedaleko Nepomuku v obci Soběsuky.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA