Klášter v Teplé s historickou knihovnou

Město Teplá se nachází na území okresu Cheb v Karlovarském kraji, naleznete v něm rozlehlý klášterní komplex, klášter premonstrátů v Teplé. V okolí naleznete zábavu pro malé i velké. Příznivci adrenalinových sportů ocení paintball. V letních měsících vás příjemně schladí přírodní koupaliště Betlém.

Klášter premonstrátů v Teplé

Klášter najdete poblíž Mariánských lázní u města Teplá. Areál kláštera založil blahoslavený Hroznata v roce 1193. Klášter patří k nejvýznamnějším klášterům v Čechách. Zahrnuje barokní konvent, gotický presbytář klášterního kostela s románskou kaplí, park, hřbitov, muzeum a dále jedinečnou klášterní knihovnu, která se svými 100 tisíci svazky (z toho 660 rukopisných kodexů) je druhou největší historickou knihovnou v České republice.  V oblouku monumentálního chrámového portálu uvidíte mozaikovou kopii Rafaelovy Sixtinské Madony. Nejvýznamnější stavbou je kostel zasvěcený Zvěstování Páně, který byl postaven v letech 1193 až 1232. Ke klášteru patří také hospodářské budovy pivovaru, seník a sýpky.

Paintball Arena Teplá

Cílem hry je vyřadit protivníka zasažením kuličkou s barvou vystřelenou z paintballové zbraně. Hraje se na týmy nebo „všichni proti všem“. Akční hra je plná taktiky a adrenalinu. Užijte si několik hodin zábavy a strhující adrenalinové akce, která nabízí realistické zážitky z boje. V areálu, na pozemku arény, se nacházejí velké venkovní i vnitřní plochy, které je možné při hře různě kombinovat. Může se tedy hrát za každého počasí. Pokud je deštivo nebo chladno, prostory v halách včetně překážek může bez problému využít až 100 lidí.

Přírodní koupaliště Betlém

Přírodní koupaliště se nachází na rybníce Betlém, nedaleko kláštera Teplá, ve stejnojmenném městě. Milovníci přírodního koupání ocení především travnatou a písečnou pláž s pozvolným vstupem do vody. Část pláže bývá vyhrazena nudistům. V areálu koupaliště se dá využít vybavení autokempu. Kemp leží na poloostrově, který vybíhá do rybníka. Poloostrov je opevněn příkopem a valem, jehož historická úloha není zcela známa. Betlémský rybník má rozlohu 30 hektarů. Na rybníku si můžete vyzkoušet windsurfing nebo si zahrát beachvolejbal. Rybáři si tu také přijdou na své. Pro ty menší je zde dětské hřiště.  Okolí je ideální na procházky, ale i pro cykloturistiku.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu