REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Prázdniny plné zábavy v Karlovarském kraji

8. 7. 2022

Karlovarský kraj je světově proslulý lázeňstvím a přírodními léčivými vodami. Jeho ráz utváří i nedotčená příroda a divoké hory. Chystáte se vyrazit za odpočinkem u vody či uprostřed svěží přírody? Plánujete letní dovolenou s dětmi a přemýšlíte, jak zabavit neúnavné rošťáky, hloubavé malé vědce a nadšence do zvířátek? Nechte se inspirovat našimi tipy a sestavte si letní dovolenou plnou zážitků v Karlovarském kraji.

Františkovy Lázně – cesta do jiné doby

Jako cesta do jiné doby na vás bude působit návštěva klasicistních Františkových Lázní obklopených rozsáhlými parky a lesoparky. Na výlet vyrazte do národní přírodní rezervace Soos připomínající měsíční krajinu. Kdysi tu bývalo slané jezero, které se během stovek let přeměnilo v rašeliniště a minerální slatiniště s vývěry pramenů a oxidu uhličitého v bahenních sopkách. Děti jistě zaujme expozice „Dějiny země“, jejíž součástí jsou modely prehistorických ještěrů v životní velikosti. Navíc se můžete projet důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina, kudy se dříve vozil vytěžený jíl. Máte doma milovníky zvířátek? Zoopark Amerika s hřištěm a lesoparkem přímo u rybníka, čeká právě na vás. Odpoledne si užijete koupání v Aquaforu – největším vodním ráji pro děti v Karlovarském kraji.

NPR Soos. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
NPR Soos. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

Mariánské Lázně – za Zpívající fontánou

Mariánskými Lázněmi vás po dětské stezce provedou místní průvodci veverky Ruda a Karolína. Projdete historické kolonády, poslechnete si, jak zní Zpívající fontána nebo navštívíte park Boheminium s miniaturami známých staveb z celé republiky. K parku můžete vyjet originální historickou lanovkou. Nevynechejte Sochařský pohádkový ráj poblíž horní stanice a jen o kousek dál rozhlednu Hameliku. V přírodním parku Prelát nedaleko Mariánských Lázní prozkoumají děti fungování mlýnského kola, zablbnou si v dětském srubu nebo se na chvíli promění v indiány. Na ty zdatnější čeká opičí dráha nebo menší túra ke dvěma nedalekým rybníkům. Sluníčko a pohodu na písčité či trav­naté pláži si užijete na přírodním koupališti Lido. Zapůjčíte si tu i loďku nebo šla­padlo.

REKLAMA

Miniaturpark Boheminium. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Miniaturpark Boheminium. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

Karlovy Vary – lanovkou za exotickými Motýly

Ve světoznámém lázeňském městě se projdete po historických kolonádách a ochutnáte léčivé minerální prameny i sladké oplatky. Nezapomeňte vyrazit lanovkou na rozhlednu Dianu, v jejíž areálu je i minizoo a Motýlí dům. Utrhnout si šišku těsně pod korunou stromu, zatímco se pod vámi pasou jeleni? Jedině v pohádkové Oboře Svatý Linhart v Karlových Varech, protkané soustavou visutých mostů. Vy i vaše děti se můžete ve zdejším lanovém parku na pár hodin proměnit ve vládce džungle. Překonejte desítky lehčích i náročnějších překážek a ovládněte zdejší divočinu. Osvěžíte se na karlovarském přírodním koupališti Rolava s travnatými i písčitými plážemi. Areál nabízí i dráhu pro in-line bruslaře, beach volejbal či pétanque.

Motýlí dům. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Motýlí dům. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

Sokolovsko – centrum řemesel a obří tobogán

Na statku Bernard v tradičním chebském stylu se zábava snoubí s poučením. Zdejší centrum tradičních řemesel připravuje celoročně kurzy z nejrůznějších odvětví českého řemeslnictví, takže ať už vás zajímá truhlářství, keramika, včelařství nebo cokoli dalšího, nepřijdete zkrátka. Na statku najdete také zookoutek a pravidelně se zde pořádají jarmarky, trhy a další akce. To pravé léto si užijete na největším přírodním koupališti v kraji Michal v Sokolově s obřím tobogánem, vodní trampolínou a dlouhou písčitou pláží.

Koupaliště Michal. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Koupaliště Michal. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

Cheb – historie, sport i kultura

Otisky historie jsou v Chebu vidět na každém kroku. Prohlédnete si historické centrum i Chebský hrad – jedinou štaufskou císařskou falc na našem území. Příjemné odpoledne strávíte ve Sportovním a rekreačním areálu Krajinka. Malí rošťáci se vyblbnou na lanové dráze, sportovce potěší několik víceúčelových hřišť a odpoledne si užijete společný piknik. Zdejší amfiteátr navíc hostí i kulturní akce. V horkých dnech vyrazte k přehradě Jesenice, kde si užijete příjemný odpočinek. Na své si přijdou milovníci relaxace v přírodě, koupání i vodních sportů.

Chebský hrad. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Chebský hrad. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

Loket – na hrad na kole

Hrad Loket se tyčí na skále v zákrutě řeky Ohře. Jako malý tu pobýval král a císař Karel IV. Dnes zde spatříte nejstarší český meteorit, výstavu historických zbraní anebo středověkou mučírnu. A možná zahlédnete i draka, který údajně přebývá v hradní věži. V amfiteátru v podhradí se pořádají zajímavá kulturní akce a hned vedle si protáhnete tělo v lanovém parku. Pokud trochu zapátráte, najdete na jedné ze zdejších vyhlídek i místní celebritu Zeprase. Do Lokte se snadno dostanete vlakem, autobusem nebo na kole. Z Karlových Varů sem vede oblíbená cyklostezka Ohře a trasu zvládnou i rodiny s malými dětmi. Cestou narazíte na Svatošské skály, které připomínají zkamenělý svatební průvod a přírodní rodinný areál Svatošky dětský ráj, kde si děti zařádí na vzduchové trampolíně, nebo si zajezdí na indiánských koních plemene Appaloosa.

Svatošký dětský ráj. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Svatošký dětský ráj. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

TIP: Řeka Ohře je oblíbená také mezi vodáky. Je jednou z nejkrásnějších a nejlépe tekoucích řek v Čechách! Během plavby můžete navštívit několik památek, turistických cílů, nebo se pokocháte malebnou přírodou.

Sportovně rekreační areál Krajinka. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Sportovně rekreační areál Krajinka. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

Krušné hory – zábava pro malé, adrenalin pro náročné

Vezměte děti na Boží Dar, kde začíná Ježíškova cesta. Vede přes třináct zastávek u domečků Ježíškových pomocníků, kde na děti čekají zajímavé a napínavé úkoly. Na Božím Daru ještě zůstaňte. V Areálu Novako si zajezdíte na horské koloběžce nebo terénní káře. Užijete si trampolíny, skluzavky i lanové centrum s dětským hřištěm. Adrenalinovou nálož dostanete v areálu Plešivec s lanovým centrem, obří houpačkou a volným pádem. Menší návštěvníci si užijí plešiveckou mýtickou stezku plnou strašidel a příběhů. Milovníci jízdy na terénních kolech či koloběžkách si vychutnají místní horské traily. Další traily najdete třeba na Klínovci a Bublavě. Až se budete chtít po náročném dní rozplynout ve vířivce, vyrazte si odpočinout do saunového a aquacentra Agricola v Jáchymově.

Trailpark Klínovec.  Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
Trailpark Klínovec. Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj

#mozaikazazitku

Vaše cesta za zážitky začíná na www.zivykraj.cz.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA