REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Pecopala

REKLAMA

Popis:
Pecopala je chráněné území nacházející se v blízkosti městečka Doksy u Máchova jezera s dominantním rybníkem Břehyně na jedné straně a s pískovcovými skalními útvary na straně druhé.
Samotný rybník je dostupný velice jednoduše, přímo ze silnice č.262 z Doks do Mimoně, kdy cesta vede přímo kolem jeho hráze s vyhlídkovým místem na vodní hladinu lemovanou na protějším břehu hradem Bezdězem.
Vedou zde cyklistické a turistické trasy navazující z Doks dále do bývalého vojenského prostoru Ralsko-Hradčany.
Břehyňský rybník je spojen s Máchovým jezerem a zároveň i s Hradčanským rybníkem a tvoří tak jedinečnou rezervaci s různým vodním ptactvem a vlhkomilnou květenou.
Pokud se vydáme (nejlépe pěšky) kolem Mlýnského vrchu ještě asi kilometr směrem na Mimoň, narazíme na pískovcové skály u Mlýnské rokle, které zároveň tvoří druhou stranu této přírodní rezervace.
Takové skalní útvary jsou pro tuto oblast typické a pokud bychom se odvážili na delší výlet, došli bychom až na Hradčanské stěny u Mimoně.
Obtížnost:
Pokud se omezíme jen na vyhlídku z Břehyňské hráze s procházkou po okolí, je to nenáročná a jednoduchá procházka v krásném prostředí, pokud bychom se rozhodli pro delší výlet, je to středně těžká obtížnost, ovšem odměněná hezkým prostředím.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA