REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Onen Svět – Langova rozhledna

Vyhledávaná Orlická přehrada dostala další argument pro návštěvu této oblasti. V blízkosti Lašovic vznikla velmi pěkná dřevěná rozhledna věnovaná obdivovateli zdejší krajiny, ing. Langovi. Díky velmi dobré dopravní dostupnosti, autem se dostanete prakticky až před vchod, potěší i pohodlnější obdivovatele krajiny.

Rozhledna měří 15 metrů, přičemž stoupáte-li na vrchol, můžete se zastavit na jednom ze čtyř vyhlídkových pater. Mezi jednotlivými stupni jsou poměrně příkré schody, nicméně měli by si s nimi poradit i starší návštěvníci.

Za pěkného počasí se vám naskytne pohled na panoráma Šumavy, Orlickou přehradu a nepřehlédnutelný zámek Orlík. Na severu pak rozpoznáte charakteristický vysílač Cukrák nedaleko Prahy. Máte-li opravdu velké štěstí, tak můžete spatřit vrcholky Alp. Jednomu z tvůrců Onoho světa se to podařilo až 22. srpna 2006 a díky tomu, že měl s sebou foťák, tento unikátní pohled dokázal zvěčnit.

REKLAMA

Přímo ve vchodu rozhledny se nachází fotogalerie zachycující jednotlivé momenty stavby, která se díky nadšení a nezměrnému úsilí p. Kernera podařila vztyčit během několika málo měsíců. Do první sezóny vstoupila v roce 2001, na jaře 2006 pak získala současný černo-bílý nátěr, který ji opravdu sluší.

Kromě zajímavého vyprávění o stavbě rozhledny jsme se dozvěděli i užitečnou radu. Pokud z kopce uvidíte elektrárnu Temelín jasně, s ostrými rysy, je to předzvěst pěkného výhledu. Jako u všech rozhleden platí, že nejlepší výhledy jsou po ránu za větrného počasí.

Dopravní dostupnost

Nejsnazší je to autem do Lašovic, odkud vás už navedou ukazatelé přímo k samotné rozhledně a zdejší turistické chatě Onen svět. Mimochodem, pořádají tu velmi chutné zvěřinové hody.

Druhou možností je nechat auto přímo v Lašovicích, odkud je to z návsi necelý kilometr po červené/žluté turistické značce. Nicméně kvůli inteligenci zdejších zemědělců vznikl menší problém, neboť cestu zorali a vede přes pole, přičemž se musíte strefit do jednoho z mála průchodů – budete-li se dívat na Onen svět, tak se při chůzi směrujte mírně vlevo.

Otevírací doba

Červenec-srpen: út-ne 10-22

Ostatní měsíce: víkendy, případně po dohodě

Vstupné

základní: 20 Kč

Interneotvé stránky: http://www.onensvet.com

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA