REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Lázeňské městečko Bechyně láká odpočinkem

Město Bechyně je známé především výrobou keramiky a lázněmi. V historickém centru můžete navštívit spousty zajímavých míst. Město a jeho okolí se také těší krásnou přírodou a krajinou volající po procházkách.

Historické centrum Bechyně

Dominantou Masarykova náměstí s řadou historických domů je děkanský kostel svatého Matěje. Před kostelem naleznete sochu svatého Jana Nepomuckého. Uprostřed náměstí je lípa T. G. Masaryka, je z roku 1918. V blízkosti se nachází františkánský klášter a Židovský hřbitov, dále pak kostel svatého Michala a také bechyňské lázně. Naleznete zde měšťanské domy, např. U Bílého zvonu. Historické centrum města stojí za návštěvu.

Lázně Bechyně

Lázně Bechyně jsou jedny z nejstarších lázní v Čechách, známé jsou především pro svůj vysoký léčebný standard a proklientský přístup. První zmínky o lázních jsou zaznamenány v roce 1576. Lázně Bechyně jsou úžasným místem pro klid, relax a pohodu. Návštěvníci oceňují především osobní a příjemný přístup personálu lázní vůči svým pacientům, oproti větším lázním dokáží vytvořit rodinné prostředí, které jen dále umocňuje léčivý efekt jednotlivých lázeňských procedur. Individuální přístup pomáhá k uvolnění pacientů, načerpat energii a je pro ně významnou vzpruhou při překonávání jejich každodenních zdravotních potíží, obzvláště u dlouhodobějších pobytů. Lázně jsou navíc umístěny v klidném a relaxačním prostředí a historické centrum města. Specializují se na léčbu a rekondici pohybového ústrojí. Provádí se zde léčba pomocí rašeliny z Komárovského blata, která se těží výhradně pro její vynikající léčebné účinky. Dále poskytují vodoléčbu, masáže, fyzikální terapii, pohybovou terapii a další léčebné procedury.

REKLAMA

Visutá lávka u Bechyně

V rámci projektu Stezka na Onen svět byla opravena visutá dřevěná lávka nad řekou Lužnicí proti ústí Židovy strouhy. Úpravy stezky motivovaly skupinu dobrovolníků z Bechyně, kteří opravili dřevěný most přes říčku Smutnou. Lávka je vzdálena jen pár kilometrů od města Bechyně, nachází se uprostřed lesů. Příroda i vyhlídky na okolní řeku a skály jsou tu nádherné. Lávka je po kompletní rekonstrukci, nyní má nová podlahová prkna, nový nátěr a opravilo se i dřevěné zábradlí.

Zdroj a více informací najdete na: www.laznevbechyni.cz, https://cs.wikipedia.org/wiki/, m.mestobechyne.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA