REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Křížem krážem Podyjím. Co nesmíte vynechat?

Zalesněné ostrohy, hluboký kaňon, meandrující řeka Dyje a spoustu skalních vyhlídek. Taková jsou hlavní poznávací znamení nejmenšího národního parku v Česku. Co během návštěvy Podyjí nesmíte vynechat?

Vydejte se do panenské přírody lemující řeku Dyji. Národní park Podyjí je pro své přírodní bohatství skutečným klenotem divoké přírody, který toho má i přes svou velikost dost co nabídnout. Podyjí protíná více jak 80 kilometrů turistických tras, které vás doprovodí i do hůře dostupných míst v centrální části. Širší pásma parku si užijete i v sedle kola.

Nejkrásnější pohledy na kaňon řeky se vám během ubytování na jižní Moravě naskytnou z turistických vyhlídek. Pěkné scenérie nabízí vyhlídka u Eliášovy kaple, kterou najdete na skalním ostrohu na východ od znojemského Hradiště. Z vyhlídky si prohlédnete i část Znojma. V místech, kde končí vzdutí znojemské vodní nádrže, se tyčí výrazný skalní ostroh s vyhlídkou Králův Stolec, která otevírá krásný pohled jak směrem ke Znojmu, tak k masivu Býčí skály.

REKLAMA

Chystáte se do národního parku Podyjí? Pak si nezapomeňte zarezervovat ubytování ve Znojmě, městě křivolakých uliček, půvabných zákoutí a romantiky. Další možnosti ubytování najdete na portálu Penzion.cz.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA