REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Národní park Podyjí jako jediným moravských národním parkem

Vyhlídka Devět mlýnů poskytuje atraktivní výhled na meandry Dyje. Sealsfieldův kámen je skalní stěna s vyhlídkou do údolí Dyje. Místo se nazvalo po spisovatelovi Charlesu Sealsfieldovi, který je rodákem z nedalekých Popic. Ten vyhlídku s oblibou navštěvoval.

Národní park Podyjí

Jeho celková rozloha je 63 km². Park je zalesněn z 84 %, vyskytují se zde mnohé vzácné dřeviny. Podyjí je ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy. Na straně rakouské na něj navazuje Nationalpark Thayatal, se kterým vytváří přeshraniční bilaterální chráněné území. NP Podyjí se vyznačuje neobvyklými scenériemi, tvořenými pestrou mozaikou skalních amfiteátrů a srázných stěn, meandry, rozlehlými suťovými poli a těžko prostupnými stržemi, ale i nivními loukami podél Dyje a prosluněnými lesostepmi s pestrými koberci teplomilných rostlin. Pro toto území je typická rozmanitost vyskytujících se živočišných a rostlinných druhů a jejich vysoká koncentrace na poměrně malé ploše.

Vyhlídka Devět mlýnů

V Národním parku Podyjí můžete navštívit relativně novou vyhlídku Devět mlýnů nad jedinečnou údolní lokalitou nedaleko Hnanic. Místo poskytuje krásný výhled na proslavenou vinici Šobes v srdci parku. Vyhlídka se nachází se v I. zóně národního parku. Cílem šetrné výstavby bylo, aby vyhlídka byla bezpečná a zároveň, aby co nejméně rušivě zasahovala do okolí. Místní vinaři a hoteliéři nový atraktivní turistický cíl uvítali a podpořili, pojďte je tedy svou návštěvou také podpořit.

REKLAMA

Sealsfieldův kámen

V lesích nad Trauznickým údolím, asi pět kilometrů na jihozápad od středu Znojma, se nachází vysoko nad zákrutem řeky Dyje jedna z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí. Na začátku 19. století učarovala rodákovi z nedalekých Popic, spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, který zde rád sedával a meditoval. Naproti Sealsfieldovu kameni se nachází rokle Mločího potoka a dole u řeky lze spatřit strmou Býčí skálu. K vyhlídce vede značená okružní trasa, která začíná i končí na červené magistrále Podyjím mezi obcemi Konice a Popice.

Zdroj a více informací najdete na: www.nppodyji.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA