REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Kašperské hory ožívají nejen v zimě

Kašperské Hory jsou horským městem, umístěné v blízkosti horního toku řeky Otavy. Nad městem se tyčí hrad Kašperk, nejvýše položený gotický hrad v Čechách. Ve městě naleznete muzeum historických motocyklů, které vám nabídne řadu českých i světových unikátů. Nedaleko města vás čeká výšlap na rozhlednu na Sedle, kde se vám zatají dech z okolních panoramat.

Nejvýše položený královský hrad Kašperk

Hrad byl vybudován v roce 1356 na severovýchodním výběžku kopce Ždánova. Můžete si vybrat ze tří okruhů komentovaných prohlídek. K dispozici jsou okruhy jak pro malé, tak i velké návštěvníky hradu Kašperk. Prohlídkový okruh Život na hradě je zaměřený na ukázku každodenního života na středověkém hradě. Prohlídkový okruh Proměny hradu popisuje stavbu hradu v čase, ale i jeho další stavební a historický vývoj. Dětská interaktivní prohlídka je vhodná pro děti od 6 do 11 let, probíhá na ní plnění nejrůznějších úkolů, jejichž splněním vysvobodí zakletou postavu.

Vstup na nádvoří je zdarma.

REKLAMA

Muzeum historických motocyklů

Muzeum se nachází v budově na náměstí ve druhém patře na půdě. Mají zde zajímavé exponáty. Kromě českých motocyklů Jawa ČZ, Praga, Stadion a Tatran je vystavováno spoustu zahraničních motocyklů. Muzeum se zaměřuje nejen na motorky české výroby, ale také je zde expozice motokol, klasických kol a najdete zde i několik historických automobilů. Kašperské muzeum je svou sbírkou motorek považováno za největší v České republice. Nechte se unést propracovaností strojů vyrobených v době našich otců a praotců. Tyto stroje jsou nenahraditelné a je skvělé že se o ně někdo stará, uchová je v Čechách a neprodá je do zahraničí. Muzeem vás pravděpodobně provede přímo pan majitel, který je člověkem na svém místě a těmto strojům opravdu rozumí. Pro děti je zde připravena expozice hraček, což je milým překvapením na tomto místě.

Muzeum není otevřeno celoročně, ověřte si proto předem dostupnost.

Rozhledna na Sedle

Necelé 4 km od hradu Kašperk se nachází rozhledna na Sedle. Jde o volně přístupnou rozhlednu s krásným výhledem nejen na hrad Kašperk, ale i Šumavu a Pošumaví. Přístup k rozhledně je možný pouze pěšky. Autem se můžete přiblížit nejblíže do Albrechtic k Penzionu pod Sedlem, odkud je k rozhledně příjemná procházka 1,5 km. Do poslední chvíle je rozhledna schovaná v lese mezi stromy. jakmile dřevěnou rozhlednu spatříte, čeká vás výstup po 138 schodech, za který budete odměněni senzačním výhled do okolní krajiny.

Zdroj a více informací najdete na: www.kasperk.cz, www.motomuseum.cz, www.kasphory.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA