REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Kam do Chorvatska autem či s dětmi?

15. 7. 2023

Možná už do Chorvatska nějaký ten rok jezdíte na dovolenou. Možná tam letos plánujete vyrazit poprvé. Každopádně by se vám mohlo hodit několik tipů na místa, která stojí za to v Chorvatsku navštívit.

Kam do Chorvatska autem?

Jezdíte do Chorvatska autem? Nebo si auto o dovolené plánujete půjčit, abyste mohli jezdit na výlety? V tom případě můžete vyrazit prakticky kamkoliv.

Za vidění stojí Cerovacké jeskyně, Baška Voda nebo třeba amfiteátr Pula.

REKLAMA

Zajet si můžete do některého aquaparku (třeba toho v Dalmácii), navštívit Dubrovník nebo si prohlédnout Diokleciánův palác ve Splitu (město celkově stojí za návštěvu i za pobyt).

A před cestou nezapomeňte na řádné pojištění – ať už to bude pojištění pro vaše auto, nebo vaše cestovní pojištění (obojí se vám v zahraničí může hodit).

Kam do Chorvatska s dětmi?

Přemýšlíte spíš nad tím, kam do Chorvatska s dětmi, aby si dovolenou naplno užili i ti nejmenší? Koupání v moři je sice super, ale při týdenním nebo delším pobytu je výhodné najít si nějaké zpestření a udělat si rodinný výlet.

Jasnou výhrou pro vás bude aquapark. Buď ten v Dalmácii, nebo vyzkoušejte třeba Aquapark Istralandia. Vašim maličkým jistě uhrane také Dinopark Funtana. S většími dětmi pak můžete zamířit do opuštěného středověkého města Dvigrad. Jistotou je pak výletní plavba lodí, protože to děti prostě milují.

Chorvatské ostrovy

Mezi chorvatské nejlepší destinace dozajista patří tamní poloostrovy a ostrovy. Můžete se na nich ubytovat, doplout na ně výletní lodí nebo na ně třeba i doplavat, pokud si dostatečně věříte.

Při rozhodování, kam jet do Chorvatska, patří pro řadu lidí k jasným volbám poloostrov Istrie.

Oblíbené jsou také ostrovy Korčula, Krk, Pag, Hvar, Brač, Vis nebo třeba Rab. Najdete na nich mnoho krásných míst a starobylých památek, jsou přizpůsobené turistům a dovolenou si na nich naplno užijete – sami i s dětmi.

Jen pozor – pokud přemýšlíte, kam do Chorvatska autem, ostrovy asi nebudou to pravé ořechové (i když na některé se také dostanete trajektem i se svým vozem).

Pár tipů na závěr

Už jste se rozhodli, kam do Chorvatska? Skvělé! Nezbývá než popřát vám tu nejúžasnější dovolenou. A aby se vám skutečně vydařila a nic vás nepřekvapilo, mějte na paměti několik zásad – vždy si hlídejte své osobní doklady, mějte u sebe základní hotovost (letos je možné platit eury i kunami, od příštího roku už uspějete jen s eury) i debetní kartu pro případ nouze. A nakonec myslete i na dobře sjednané cestovní pojištění, například přes Ušetřeno.cz.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA