REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Do Chorvatska snadněji jak dříve

3. 3. 2023

Chorvatsko se stalo jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě. Krásné pláže, čisté moře, historické památky a bohatá kultura lákají miliony turistů každý rok. Novinkou pro návštěvníky Chorvatska je přijetí eura, jako státní měny. Díky tomu je cestování do země ještě snazší a pohodlnější. Chorvatsko láká turisty každoročně, dá se dojet autem až k moři, navíc nejsou potřeba žádné víza ani speciální očkování. Také proto se Chorvatsko stalo oblíbenou destinací pro české turisty.

Cesta do Chorvatska je pro našince snadná

Existuje hned několik způsobů, jak navštívit Chorvatsko. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Chorvatska, je letecky. Mezinárodní letiště v Záhřebu a Splitu odbaví mnoho turistů každý den. Větší skupiny zase často volí cestování po silnici autobusem. Mezinárodní autobusové linky jezdí z mnoha evropských zemí, včetně Česka nebo Slovenska. Cesta autobusem trvá déle než letadlem, je ale výrazně levnější. Pokud rádi řídíte, můžete se do Chorvatska dostat přes hranice. Je to skvělý způsob, jak objevovat zemi na vlastní pěst a užít si cestu. Existuje mnoho tras, které vedou do Chorvatska a vybrat si můžete podle toho, co byste po cestě do cílové destinace rádi viděli.

Ať už autobusem nebo letecky, zájezdy do Chorvatska nabízí každá cestovní kancelář. Mnoho lidí ale do Chorvatska putuje na vlastní pěst, protože zde nejsou nutná žádná speciální očkování nebo víza. Cesta do Chorvatska je díky tomu vhodná i pro méně zkušené cestovatele. Turisté zde navíc mohou nově platit eurem, které tato země nedávno přijala jako národní měnu. Místní jsou na turisty zvyklí a jsou velmi vstřícní, pokud někdo potřebuje pomoci.

REKLAMA

Několik tipů na výlety po Chorvatsku

Pokud pojedete do Chorvatska vlastním autem, máte velkou výhodu při objevování tamních památek a krásných pláží. Právě plážemi je Chorvatsko proslulé. Určitě byste neměli vynechat například pláž Zlatni Rat na ostrově Brač nebo kryté pláže v Istrii. Za přírodou můžete vyrazit kamkoliv, pokud ale dáváte přednost krásným národním parkům, jistě stojí za návštěvu Plitvická jezera nebo národní park Mljet, kde si můžete užít přírodu a krásné vodopády. Milovníci historie jistě už slyšeli o městě Dubrovník či Zadar, které jsou velmi oblíbené.

V Chorvatsku si přijdou na své také milovníci vodních sportů, kteří si mohou půjčit člun nebo vyzkoušet windsurfing a potápění. Za vyzkoušení stojí zajisté i chorvatská kuchyně. Ta se skládá především z ryb, zeleniny a oliv, které mají tamní obyvatelé opravdu rádi. Chorvatsko je zemí mnoha aktivit a krás. Tento krásný stát na Jadranu nabízí širokou škálu aktivit od písečných pláží, po historické památky a malebné vesničky. Pokud jste v Chorvatsku ještě nebyli, je na čase jej navštívit. Cesta do Chorvatska nikdy nebyla snazší než nyní.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA