Noční prohlídky hradu Rožmberk

Znáte tajemný příběh Perchty – Bílé paní? Pokud ne, tak přijměte pozvání rožmberského kronikáře Václava Březana, který Vás uvítá na hradě v době vrcholné gotiky, aby Vám vyprávěl milostný příběh nešťastné lásky Perchty, která se na přání svého otce provdala za Jana z Lichtenštejna.

Netradiční formu připomenutí 531.výročí úmrtí legendární Bílé paní Perchty z Rožmberka zvolila Agentura Kultur-Kontakt, která ve spolupráci se správou státního hradu Rožmberk připravila na letní měsíce pro noční návštěvníky hradu Rožmberk zajímavou podívanou. V hraných, scénických představeních v prostorách romantického hradu prožívají návštěvníci společně s pány z Rožmberka jejich životní příběhy.

V uplynulých 2 letech při více jak 80 představeních shlédlo noční prohlídky více jak 4 500 návštěvníků. Pro ty, kteří se na noční prohlídky ještě nedostali, nabízí pořadatelé letos poslední možnost zavítat na hrad Rožmberk a shlédnout toto netradiční představení. Vzhledem k velkému zájmu je předběžná rezervace vstupenek nutná.

Prohlídky se konají zpravidla v sobotu v červnu-září. Více informací na webu.

Vstupenky

Dospělí 170,-Kč
Děti 10 – 12 let 120,-Kč Noční prohlídky nejsou vhodné pro děti mladší 10 let.
Vstupenky pouze na předběžné rezervace : Agentura Kultur-Kontakt, Krajinská 7, 370 01 České Budějovice.

Interneotvé stránky: http://www.kultur-kontakt.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu