REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Rešovské vodopády

Výlet k Rešovským vodopádů je vhodný pro pěší turistiku i pro horská kola. Chtěli jsme s sebou vzít golfové hole pro dvouletého syna, ale z počátku cesty bychom je tedy neužili, protože to byl kamenitý a nerovný terén. Zvolili jsme cestu autem z Rýmařova do obce Rešov (cca 8 km).

Z obce Rešov k vodopádům by to mělo být dle rozcestníku cca 1,5 km, ale nám se to zdálo tedy delší. Je tam dostatečně velké parkoviště, restaurace s posezením, pro děti houpačka se zastřešením i dětské menu. Výběr jídel není příliš široký, ale aspoň nějaké občerstvení. Hned naproti parkovišti přes cestu začíná prudký sestup k Rešovským vodopádům kolem krásných chaloupek a zahrádek. Po levé straně teče potůček, kde si „domorodci“ dali vany k zachytávání vody(viz fota), takže to zajímavě dotváří krajinu.

Pak asi v polovině cesty je jakoby v lese křižovatka, tam jsme odbočili doprava. Rovně bychom došli údajně k hradu Sovinec (dle rozcestníku). Po pár krocích je opět křižovatka u mlýna. Mlýn (viz foto u mlýna a řeky) je samozřejmě už nefunkční, ale je to vskutku kouzelné místo. Snažili jsme se k němu dostat přes mostek, ale ten je v dezolátním stavu – sem tam díra v kládě nebo kláda hodně uvolněná.

REKLAMA

Od mlýna se jde rovnou za nosem po lesní cestě (někteří šli pěšinkou za mlýnem, ale nevím – nemůžu doporučit, protože jsme šli jinudy). Po levé straně teče široká řeka. A pak už se jde doleva, opět sešup dolů po jakýchsi schodech, které hodně klouzaly. A už jsme se kochali pohledem na krásné vodopády (viz fota). Stoupali jsme jako ostatní po dřevěných schodech směrem nahoru proti proudu vodopádů. Výlet jsme absolvovali s dvouletým synem pěšky za cca 2,5 h (všude vlezl, vše chtěl zkusit a vidět).

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA