REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Hrad Sovinec (Eulenberg)

Mohutně opevněný hrad, rozkládající se na okraji masivu Nízkého Jeseníku, patří mezi nejzajímavější stavby severní Moravy. Jeho prvopočátky jsou datovány do první poloviny 14. století, kdy byl vystavěn v poměrně jednoduchém stylu. Teprve během let získával dokonalejší opevňovací systém, který se z větší části dochoval dodnes.

V současnosti je na Sovinci zpřístupněno pět nádvoří, přičemž na jednom z nich uvidíte zajímavá historická děla pocházející z roku 1860. Jednoznačnou dominantou celého hradu je však 23 metrů vysoká strážní věž. Nahoru vede 103 schodů, na jejichž konci se rozprostře výhled na okolní přírodní park, jihozápadním směrem je pak průzor na Uničov. V samotné věži se pak příležitostně pořádají různé výstavy. Ostatně expozice najdete i v bývalých konírnách. Za další poplatek můžete navštívit i kostelní věž na 1. nádvoří.

V letní sezóně se zde koná řada doprovodných akcí. Vstupné je pak o málo vyšší, nicméně návštěva má daleko větší kouzlo. Počítejte však s omezeným počtem parkovacích míst. V době konání doprovodných akcí však funguje placené záchytné parkoviště – asi 1,3 km před obcí.

REKLAMA

Otevírací doba

duben: so-ne 9-17

květen-září: út-ne 9-17

říjen: so-ne 9-17

vstupné: 60 Kč / 30 Kč

Jak se tam dostanete

Prakticky pouze autem, nejbližší železniční zastávka (Újezd) je vzdálená přibližně 10 km. Hrad se nachází na silnici mezi Rýmařovem a Uničovem.

Interneotvé stránky: http://www.sovinec.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA