REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Jedinečný výhled na beskydskou krajinu vám poskytne stezka mezi korunami stromů na Pustevnách

Rozhledna a visutá stezka Valaška vás zavede do výšky 15 metrů. Součástí stezky je Himalájský chodník nebo Skywalk, skleněná vyhlídka. Další krásné výhledy se vám naskytnou z nedalekých rozhleden. Vydejte se tam a den nezapomenutelných výhledů může začít.

Stezka Valaška

Tato nadzemní panoramatická stezka je otevřena celoročně. Je dlouhá 610 metrů, součástí stavby je vyhlídková plošina vysoká 22 metrů. Za dobrého počasí můžete vidět až na Jeseníky nebo Velkou Fatru. Zavěšený himalájský chodník dlouhý 150 metrů je unikátem nejen u nás. Celkem se kýve, a tak pokud byste měli strach, můžete využít vedlejší pevný chodník. Skleněná vyhlídka evokuje pocit, že stojíte ve vzduchu, to vám dokáže pořádně zamotat hlavu, rozhodně to tedy není pro slabší povahy. Stezka ve stromech je doplněna o informativní tabulky se zvířaty, která ukazuje běžně se vyskytující lokální zvěř. Stezka je doplněna o chodník slávy, spatříte tu třeba otisk nohou a rukou slavného fotbalisty Milana Baroše nebo hudebníka Richarda Krajča či automobilového závodníka Karla Lopraise.

Rozhledna Velký Javorník

Hora Velký Javorník je jednou z dominant Moravskoslezských Beskyd. Vcelku nová rozhledna stojí na místě, kde v minulosti stávala dřevěná, 13 metrů vysoká rozhledna. V květnu 2013 začala výstavba rozhledny stávající, vztyčením vlastní dřevěné devítipatrové konstrukce. Návrh dřevěné konstrukce získal ocenění Dřevěná stavba roku 2015. Za slunečného počasí jsou zde výhledy doslova úchvatné. Během krásných zimních a podzimních měsíců se okolí Javorníku zbarví do zimních barev, jde o parádní podívanou. Neprohloupíte, když si do batohu přibalíte dalekohled, který vám odhalí i to, co by i bystrému očku mohlo uniknout.

REKLAMA

Rozhledna Cyrilka   

Blízká rozhledna Cyrilka je ve skutečnosti spíše vyhlídkovým altánem, naleznete ji nedaleko Pusteven cestou směrem k soše Radegasta/na horu Radhošť. Tento altán s cibulovou střechou zde stojí od roku 1894 a je otevřena celoročně. Užijete si odsud výhled na Frenštátskou kotlinu, Štramberskou Trúbu, Čertův mlýn i Lysou horu.

Zdroj a více informací naleznete na: stezkavalaska.cz, rozhledny.webzdarma.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA