REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Hrad Kunětická hora

2. 3. 2015

Hrad Kunětická hora zahrnuje zbytky hradní stavby z poloviny 14. století, ale dochovány jsou zde i prvky z dob husitských, kdy byl hrad důležitým opěrným místem hejtmana Diviše Bořka z Miletínka. Na přelomu 15. a 16. století areál přestavěli páni z Pernštejna v mohutný dvouvěžový hrad s mimořádným systémem opevnění. Za první republiky byla část hradního areálu rekonstruována podle projektu architekta Dušana Jurkoviče.  Z hradní věže jsou vidět Železné hory, Orlické hory a Krkonoše. Na návštěvníky čekají stálé expozice, sezónní výstavy, v hradních sklepeních nejstarší nalezené předměty, reprezentativní Rytířský sál, výstava o vývoji soudnictví, expozice o parforsních honech, hradní zbrojnice, výstava starých vyobrazení hradu, kaple sv. Kateřiny a velká lukostřelnice.

Hrad Kunětická hora nabízí:

•    divadelní výukové programy pro MŠ a ZŠ
•    letní divadelní scéna, hudební festivaly, koncerty
•    řemeslné trhy, šermíři, sokolníci, filmová promítání
•    svatby, společenské akce atd. 

Tip pro rodiny s dětmi:

Před hradem dřevěná chaloupka uhlíře Věňavy, která je dětem volně přístupná, v paláci sídlí největší drak na tuzemských hradech. Kromě jiného klasická zbrojnice, hladomorna… Z věže nezapomenutelné výhledy do okolí, v každém patře lavička, kde se dá posedět a odpočinout si. Přímo u hradu lukostřelnice, kolem přístupové cesty obora s vysokou zvěří. V blízkosti také muzeum perníku v Perníkové chaloupce.
Na hradě je v období 1. 7. 2015 – 30. 9. 2015 výstava kostýmů a rekvizit ze seriálu Arabela!
Natáčené filmy: Arabela (Rumburakův hrad), Konečná stanice

REKLAMA

Prohlídkové okruhy

1. okruh – hradní  palác s věží
2. okruh – kaple sv. Kateřiny
3. okruh je  spojením prvního a druhého

Prohlídka I. okruhu je samostatná, návštěvník s platnou vstupenkou chodí po hradě sám, obvykle v každou celou hodinu probíhá na palácovém nádvoří výklad průvodce pro zájemce.
Do kaple vstup pouze  s průvodcem ve stanovený čas, který se návštěvníci vždy dozví na pokladně při koupi vstupenky.
Doba trvání: 1. okruh – cca 50 minut (záleží na tempu a zájmu každého jednoho návštěvníka – viz výše), druhý cca 10 minut, oba okruhy cca 60 minut.

Možnost focení, natáčení v objektu:
Focení: 30,-Kč
Filmování: 200,-Kč, vše pouze k soukromým účelům.

Dopravní spojení:

VLAK: Železniční stanice Stéblová (cca 8 km).
AUTOBUS: MHD Pardubice – linka č. 16 (jede od vlakového nádraží přes centrum, až ke Kunětické hoře zajíždějí pouze některé spoje). Název zastávky: Ráby, odb. Kunětická hora. Jízdní řád viz www.dpmp.cz.
Linkové autobusy CAR – TOUR s.r.o. – trasa Pardubice – Vysoká nad Labem – Hradec Králové na zastávku "Ráby,odb. Kunětická hora". Jízdní řád viz www.idos.cz.

Občerstvení:

Na hradním nádvoří (volně přístupném v otevírací době objektu) se nachází kiosek „krčma U Koloděje“. K dispozici základní druhy nápojů, chipsy, tatranky, nanuky, zmrzlinové kornouty apod. Příjemné posezení, kryto šindelovou střechou. V kiosku se nevaří. Otevřen v otevírací době objektu, mimo hlavní turistickou sezónu někdy v závislosti na počasí.

Svatby: 

Poplatek za svatbu činí 4.235 Kč (3.500,- plus 21 % DPH). V této částce je zahrnut pronájem reprezentačního Rytířského sálu zdobeného diamantovou klenbou, úprava uspořádání mobiliáře, květinová výzdoba, vytvářená na zakázku výhradně pro tyto účely, a také slavnostní přípitek pro novomanžele. Po dobu trvání obřadu bude sál pro veřejnost uzavřen. Kapacita prostor je cca 80 osob. Pro svatebčany nabízíme možnost parkování přímo před hradem.

Foto: Archiv NPÚ ÚPS na Sychrově

Interneotvé stránky: http://www.hrad-kunetickahora.cz/

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA