REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Hotel pod Zvičinou

15. 5. 2013

Hotel pod Zvičinou pro malé i velké, za zábavou i poznáním.

V podhůří Krkonoš, 10 km od Dvora Králové nad Labem se nachází Hotel Pod Zvičinou s překrásným výhledem na hřebeny Krkonoš.

Hotel Pod Zvičinou má dlouhou a zajímavou historii, která začíná již v 17. století, kdy zranění vojáci  používali vodu z pramene, nacházejícího se za nynějším hotelem, k čištění svých ran, a ty se neuvěřitelně rychle hojily. Pramen si tak brzy získal pověst jako zázračný. O 200 let později pak postavil u studánky místní občan – pan Hetfleisch – dřevěnou kapličku, poutníkům  zde začal nabízet i občerstvení a v r. 1886 nechal postavit hostinec s osmi pokoji, aby i zdaleka přicházející návštěvníci našli přístřeší– tak začala dlouhá historie existence výletního místa známého též pod názvem Lázně pod Zvičinou. Současný stav a rozmístění jednotlivých objektů je výsledkem dostavby dokončené v roce 1910. Místní raritou je 60 m dlouhá hala – kolonáda, která spojuje dvě budovy hotelu. Po první světové válce bylo přistavěno tenisové hřiště a koupaliště s léčivou vodou z místní studánky. Vedle pramene vody pak kamenná kaplička.

I v současnosti z pramene vyvěrá průzračná voda, a tak i vy máte možnost, stejně jako kdysi ranění vojáci, napít se z něj a vyzkoušet jeho léčivou sílu, nebo stejně jako výletníci z dob první republiky relaxovat na koupališti, které je ovšem pro naše dnešní potřeby doplněno dětským vyhřívaným brouzdalištěm se slanou vodou a nezbytnými prolézačkami, houpačkami a skluzavkou.

REKLAMA

Hotel nabízí ubytování v 29 pokojích s vlastním příslušenstvím, ve 2 bungalovech nebo 14 jednoduchých chatkách u koupaliště

Kromě ubytování si můžete v naší restauraci  pochutnat na řadě regionálních specialit jako jsou krkonošské kyselo, bramborové placky, uzené maso s povidlovou omáčkou, a řada dalších laskomin, a užít si posezení na terase nebo u krbu – záleží jen na Vašem výběru.

Zdejší rarita – KOLONÁDA – dnes slouží jako místo odpočinku, místo společenských setkání nebo firemních akcí, stejně tak jako místo rodinných oslav nebo svatebních hostin. V části kolonády je vybudováno informační centrum, kde získáte řadu zajímavých informací o regionu Podkrkonoší, ale zejména tipy na ryze současnou aktivitu pro bystrý rozum, nohy a GPS – tedy GEOCACHING. Pro děti je připravena dětská varianta oblíbené rodinné zábavy – přijeďte i s Vašimi dětmi hledat ztracené miminko Dráčka Zvičináčka !

Děti budou nadšené určitě i z mini statku, kde  mohou rozmazlovat i krmit běžná domácí zvířata (ovce, kozy, poníky) a navíc se o nich zábavnou formou dozvědí spoustu zajímavých informací, ty odvážné se mohou na poníkovi i povozit.

Příjemnou relaxací pro dospělé je letošní novinka – dřevěné koupelové sudy „HOT TUB“ – celoroční venkovní relaxační koupel s výhledem na Krkonoše !

Programy jak pro rodiče s dětmi, tak pro kolektivy či jednotlivce  jsou připravovány celoročně (pohádky, výlety, soutěže, sportovní aktivity jako paragliding, kanoing, cyklovýlety, v zimě lyže a snowtubing) – aktuální informace o akcích vždy na www.hotelpodzvicinou.cz

V areálu hotelu je k dispozici cykloservis, půjčovna kol, úschovna kol, možnost půjčení dětských sedaček na kolo.

Připravujeme organizované cyklovýlety s průvodcem nebo tipy na výlety – více na www.hotelpodzvicinou.cz, spolupracujeme s portálem Cyklisté vítáni.
V těsné blízkosti hotelu vede Labská trasa (cyklotrasa 24) a cyklotrasa 4139. Okolní příroda láká i k pěším výletům, např.  na nejvyšší vrch Podkrkonoší, Zvičinu.

Přijeďte si vychutnat nezapomenutelnou atmosféru příjemného prostředí rodinného Hotelu pod Zvičinou v podhůří Krkonoš !

Hotel pod Zvičinou

Dolní Brusnice 96
Dolní Brusnice
544 72
Česká Republika

Kalendář akcí 2013


Interneotvé stránky: http://www.hotelpodzvicinou.cz/

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA