Hliník se neodstěhoval do Humpolce

Humpolec je proslulý zejména díky hláškám ze slavného filmu. Humpolec jistě stojí za vidění, zejména náměstí s kostelem svatého Mikuláše s vyhlídkovou věží jsou zajímavým místem. Nedaleko Humpolce naleznete rozsáhlou zříceninu hradu Orlík, z níž se dobře zachovala vstupní brána s baštou, hlavní věž, hradní kuchyň, nový palác a bastion.

HLINÍKárium

„Hliník se odstěhoval do Humpolce“. S neexistující postavou Hliníka se můžete setkat ve známém českém filmu, tato věta zazněla ve filmu Marečku, podejte mi pero od dvojice Svěrák a Smoljak již v roce 1976. Jelikož se od té doby turisté mnohokrát ptali, jak je to s Hliníkem a Humpolcem, tak na tento popud vzniklo muzeum Hliníkárium. Roku 2002 byla odhalena pamětní deska Hliníkovi v parku Stromovka, o 4 roky později se otevřelo muzeum a v roce 2014 byla vysazena první švestička z Hujerovy zahrádky. V muzeu můžete spatřit sestřih nejvtipnějších scének, fotografie, obrázky a rekvizity. Dále zde uvidíte podrobnosti o odhalení pamětní desky Hliníkovi a také tam jsou odkazy a ohlasy veřejnosti na tuto legendární postavu.

Zřícenina hradu Orlík u Humpolec

Hrad Orlík byl vystavěn na konci 14. století, na začátku 16. století prošel radikální přestavbou, opevnění bylo doplněno baštami. Přestavba ale nebyla nikdy dokončena a v 17. století byl hrad opuštěn. To už je však dávná minulost, dnes to tu žije. Toto místo slouží k různým kulturním akcím, pořádají se zde středověké slavnosti. Místo je využíváno jako táborové, oblíbili si ho také svatebčané a filmaři. Hrad jste mohli vidět v pohádce Jak se budí princezny.

Westernové městečko Stonetown

Stonetown je místem s nádechem Divokého západu nedaleko Humpolce. Na místě nasajete atmosféru westernového prostředí. Po prohlídce hlavní ulice a budov kostela, budovy šerifa nebo vězení si můžete vyzkoušet nejrůznější kovbojské a indiánské dovednosti. Mezi takové aktivity patří například házení lasem, nožem, tomahavkem, podkovou, lukostřelba nebo indiánské malování a rýžování zlata. Dále je zde k vyzkoušení střelnice, kde si můžete jako pistolníci střílet z winchestrovky nebo z remingtonky. Ve tvořivých dílničkách je zas možné si vyrobit kožené přívěšky, váčky na zlato nebo něco vyřezat či si vyrobit papír. Areál je vhodný pro děti a jejich rodiče, oblíbený také pro oslavy, svatby a firemní akce. Místo je přístupné celoročně.

Zdroj a více informací naleznete na: www.vysocina.eu, www.stonetown.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu