REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Historické město Písek toho nabízí spoustu k vidění

Historie města sahá do raného středověku, kdy vzniklo jako osada u rýžovišť zlatého písku na levém břehu Otavy. Naleznete zde nejstarší kamenný most v Česku, někdo by ho mohl označit jako malý, ale je jedinečný svého druhu. Historie a dávnověk jsou v něm otištěny.

Kamenný alias Jelení most

Kamenný most vede přes řeku Otavu v Písku. Neoficiálně se most jmenuje Jelení, a to proto, že podle pověsti bylo ve středověku řečeno, že most se bude jmenovat podle prvního, kdo přes něj přejde na druhý břeh Otavy. Stalo se ale něco, co nikdo nečekal a prvním chodcem se stal jelen z blízkých lesů, a tak je dnes most pojmenován podle něho. Most byl postaven ve 13. století a je tedy nejstarším dochovaným mostem v Česku a historicky v pořadí druhým kamenným po zaniklém pražském Juditině mostu. Na gotickém mostě jsou umístěny repliky barokních soch a kříže. Krásná je procházka ze starého města okolo hradeb a přes parkán. Na obou stranách jsou restaurace s krásným výhledem. Dopřejte si čas na krátkou procházku po břehu okolo jezu.

Rozhledna Jarník

Rozhledna Jarník stojí na vrchu Jarník asi 2 km východně od města Písek a slouží zároveň i jako vysílač. Rozhledna byla vystavěna a slavnostně otevřena v roce 1997. Zajímavostí je, že věž má zvlášť schody nahoru a zvlášť dolů, takže odpadá složité míjení se. Výška železné rozhledny je necelých 60 metrů, ale návštěvníci se mohou dostat do maximální výšky vyhlídkové plošiny, která je ve výšce 34,6 metrů. Na vyhlídkovou plošinu vede 182 schodů. Počítejte s větší náročností chůze lesem do kopce. Krásný výhled je pak nejen na město Písek, na Temelín, ale i na široké okolí. Při dobré viditelnosti člověk může obdivovat šumavské vrchy.

REKLAMA

Sladovna Písek

Možná se vám po přečtení názvu vybaví lahodný mok a těšíte se na jedno orosené, v tomto vás však musím zklamat, ale zklamání nebude snad tak velké, určitě se z alternativy využití prostor potěšíte. Jedná se tedy o zrekonstruované prostory bývalé sladovny, nyní zde poskytují inspiraci, hru, zábavu i poznání prostřednictvím atraktivních živých výstav pro děti i dospělé. Originální expozice vás vtáhnou do rozmanitých tajuplných světů plných objevování a inspirace. Skrze příběhy, obrazy a hru zde propojují tradici se současností, umění s běžným životem, město Písek se světem. Interakce a hra jsou zde hlavním nástrojem učení a sdílené radosti ze života. Sladovna chce být pro návštěvníky prostorem, kde se kultura a umění stávají opět přirozenou součástí běžného života každé rodiny. Užijete si zde jistě mnoho zábavy.

Zdroj a více informací najdete na: cs.wikipedia.org/wiki, www.sladovna.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA