REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Frýdek i Místek byla po celá staletí samostatná města, nyní jsou něco víc

Spojením slezského města Frýdku, moravského Místku a tří dalších obcí vznikl nynější Frýdek-Místek. Město tvoří pomyslnou bránu Beskyd. Je vzdáleno pouhých 25 kilometrů od polských hranic a 35 kilometrů od státní hranice se Slovenskem. Ve městě naleznete Muzeum Beskyd Frýdek-Místek sídlící ve frýdeckém zámku.

Muzeum Beskyd — Zámek Frýdek-Místek

Zámek byl vystavěn ve 14. století jako gotický hrad na vysokém ostrohu nad řekou Ostravicí. Byl využíván různými způsoby. Jako sídlo různých úřadů, ředitelství státních lesů, dále jako úřadovna anebo také jako byty zaměstnanců. Až v roce 1960 sem bylo přestěhováno muzeum. Roku 1991 zřizovatel změnil název instituce na Muzeum Beskyd Frýdek-Místek a stanovil geograficky rozsah činnosti muzea na oblast Moravskoslezských Beskyd a Pobeskydské pahorkatiny.

Svým návštěvníkům nyní muzeum nabízí k prohlídce několik expozic. Zámecký okruh je prohlídková trasa frýdeckého zámku, která nabízí zrekonstruovaný Rytířský sál s 35 erbovními obrazy slezské šlechty, zámecké interiéry instalované v reprezentačních prostorách zámku, vyhlídkovou věž gloriet, kapli svaté Barbory a další zajímavosti. Součástí zámeckého okruhu je expozice Frýdek — Mariánské poutní místo, expozice Frýdek a Místek a v letních měsících návštěva ledovny v zámeckém parku.

REKLAMA

Aquapark Olešná

Nedaleký Aquapark Olešná naleznete v prostředí přehrady Olešná. Areál vám nabídne relax v letním nebo krytém aquparku. Kdo by nemiloval aquaparky – nabízí spoustu zábavy, sportovního vyžití i tolik potřebného relaxu třeba i v zimě.

Krytý aquapark vám poskytne mnoho atrakcí: adrenalinový sjezd na divoké řece, 98 metrů dlouhý tobogán, proudový kanál s houpacím bazénkem, vzdušná lehátka i sedátka, masážní trysky a také whirlpool. Ve vybraných dnech zde probíhají lekce Aquatěhobiku a Aquaerobiku. Pro nejmenší návštěvníky je zde připraveno dětské brouzdaliště, které je umístěno v samostatné odhlučněné zóně se zvonem, ježkem či stříkacím nosorožcem Bubu.

V rámci Saunového světa zde můžete využít různé typy saun, včetně parní lázně s aromaterapií, solné římské lázně, saunového ceremoniálu ve finské sauně. Naleznete zde také uvolnění formou masáží.

Letní aquapark patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky u nás. Kromě tematických animačních programů nabízí letní část aquaparku také dva tobogány, čtyřdráhovou skluzavku, 50 metrů dlouhý plavecký bazén a relaxační bazén s masážními lavicemi. Nabízí zde také hodiny Aquaaerobiku a sportovní turnaje na hřišti pro nohejbal a plážový volejbal. Pro ty nejmenší je zde připraven samostatný dětský bazén se skluzavkou a zastíněnými lehátky.

Rozhledna Panorama – Kabátice

Vydejte se dále na kovovou rozhlednu s kamennou podstavou a dřevěným opláštěním vyhlídkového ochozu je 22 metrů vysoká. Postavena byla v roce 2001. Podle širokoúhlého výhledu získala rozhledna název Panorama, nicméně častější je označení Kabátice. Z její ocelové konstrukce budete mít jako na dlani obec Chlebovice, Frýdek-Místek s přehradou Olešná, průmyslové zóny Paskova a Ostravy nebo vzdálenější Slezské Beskydy. Na plošině rozhledny se můžete setkat s panoramatickou mapou s vyznačenými výhledy.

Ubytování

Hledáte-li výjimečné ubytování v Beskydech pak zkuste golfový hotel Green Inn Golf & Ski rezort Ostravice. Čekají vás nejen fascinující výhledy na beskydské vrcholy či údolí, ale především nerušený odpočinek. Poloha ubytování je ideální pro mnoho výletů do okolí.

Zdroj a více informací naleznete na: www.aquapark-olesna.cz, cs.wikipedia.org, rozhledny.webzdarma.cz, www.muzeumbeskyd.com, www.mapy.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA