Na Vsetínsku zavítejte do krásných parků a na rozhledny s úchvatnými výhledy

Po toulkách ve městě Vsetín nesmíte minout Zámecký park a Panskou zahradu, které vlastně tvoří jeden historický celek dělený řekou Bečvou. Nedaleko od města se nacházejí dvě rozhledny rozdílného vzhledu a výšky. Z obou se vám naskytnou neskutečné výhledy, které stojí za to.

Zámecký park a Panská zahrada

Zámecký park o rozloze jednoho hektaru se nachází na Horním městě ve Vsetíně pod zámkem, je plná vzácných a v našich krajích nedostupných stromů. Panská zahrada se rozkládá na druhém břehu řeky Bečvy. V obou parcích byla na přelomu let 2011 a 2012 vybudována naučná stezka. V parcích se vyskytuje množství vzácných dřevin. Panská zahrada včetně rybníčku prošla v roce 2003 důkladnou modernizací. V prostoru u altánu probíhá během roku mnoho kulturních akcí. Na nábřežním chodníku, nedaleko rybníčku, nalezneme vyznačený 18. poledník, který prochází městem. Tento park disponuje dětskou částí na hraní, děti zde mají houpačky, skluzavku a lanovou pavoučí síť. Dále zde naleznete jezírko s kachnami, pěkné stromové a květinové aranžmá.

Rozhledna Kelčský Javorník

Jedinečná 35 metrů vysoká konstrukce ze žárově zinkované oceli a modřínových lamel poskytuje výhledy do okolí už od prvních metrů stoupání na vyhlídkovou plošinu. Plošina stojí 30 metrů nad zemí. Za příznivého počasí můžete spatřit celé Hostýnské vrchy, Moravskou bránu, Moravskoslezské Beskydy, Vizovické vrchy, Vsetínské Beskydy, Javorníky, Chřiby s hradem Buchlovem, Bílé Karpaty, Drahanskou vrchovinu, dokonce také Povážský Inovec či Malou Fatru. Na Kelčský Javorník nejezdí autobus a nesmí sem auta, dostanete se sem pouze pěšky nebo na kole. Rozhledna je celoročně otevřena. V případě nepříznivého počasí, zejména v zimě v mrazu, může být konstrukce pokryta ledem. Proto je potřeba zvážit výstup. Na Kelčském Javorníku není žádná možnost občerstvení, proto svačinky s sebou. Vstup na rozhlednu je dobrovolný, můžete přispět dle svého uvážení do zabezpečené „kasičky“ u vstupu na rozhlednu.

Rozhledna Maruška

Tato 16 metrů vysoká dřevěná dvoupatrová stavba z roku 2014 byla postavena ve valašském stylu. Naskytne se vám kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 12 metrů. Uvidíte Beskydy, Hostýnské a Vizovické vrchy a Javorníky. Na rozhlednu vede hned několik cest. Stavba slouží také jako stanoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Rozhledna je volně přístupná, proto neváhejte a dorazte.

Zdroj a více informací naleznete na: www.mestovsetin.cz, www.rozhlednovymrajem.cz, www.vychodni-morava.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu