REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Do Karlových Varů za prameny a luxusním sklem

Zámecká kolonáda je jen částečně přístupný lázeňský objekt, je jednou z pěti lázeňských kolonád Karlových Varů. Naleznete jej na skalním masivu spolu se Zámeckou věží nad Tržní kolonádou. Pokud zatoužíte po nevšedním zážitku, navštivte místní sklářskou huť. V letních měsících se zase můžete schladit v přírodním koupališti Rolava.

Zámecká kolonáda

Vývěr Zámeckého pramene se objevil v roce 1769, a to pod Zámeckou věží v historickém centru Karlových Varů. Karlovarský lékař David Becher, který provedl chemickou analýzu pramene, tehdy navrhnul využívání minerální vody k lázeňským účelům. První altán byl nad vývěrem tohoto pramene vystavěn již v roce 1797. V roce 1809 se ale v souvislosti s výbuchem Vřídla vývěr pramene ztratil, opět se objevil až o 14 let později. V roce 1830 byl altán podle návrhu architekta Josefa Esche nad Zámeckým pramenem doplněn novou dřevěnou kolonádou. V letech 1910 až 1912 zde byla postavena významným stavitelem Friedrichem Seitzem nová secesní kolonáda, byla tvořena souborem tří samostatných celků: kolonády Dolního Zámeckého pramene, slunečních lázní a kolonády Horního Zámeckého pramene. Měla propojit prostor nad Zámeckým pramenem a Tržní kolonádou a vytvořit jednolitý promenádní celek. V roce 2000 byl objekt Zámecké kolonády zchátralý a byl přestavěn podle projektu Ing. arch. Alexandra Mikoláše na léčebný komplex nazvané Zámecké lázně. Objekt je v současné době přístupný pouze klientům lázní. Přístupný veřejnosti zůstal jen altán s vývěrem Horního Zámeckého pramene. Dolní Zámecký pramen byl sveden do prostoru Tržní kolonády.

Sklárna Moser

Exkurze ve sklárně v Karlových Varech vás provede čarovným světem luxusního křišťálového skla Moser. Vyzkoušíte si atmosféru výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na vás atmosféra historie sklárny Moser. Při návštěvě si můžete v prodejní galerii nakoupit nějaký ten kousek domů.

REKLAMA

Přírodní koupaliště Rolava

Koupaliště Rolava naleznete ve stejnojmenném areálu v Karlových Varech. Tvoří ho dvě vodní plochy. Ta menší je určena p-ro děti a velká pro plavce. Na té velké se nachází dva ostrůvky, na jeden se dá dojít suchou nohou po lávce, na ten druhý musíte doplavat. Na koupališti naleznete mnoho vodních atrakcí, jako třeba skákadla nebo zorbing. V areálu Rolava je k dispozici 1300 metrů dlouhá in-line dráha, plocha na výuku in-line bruslení, street work-out hřiště a také víceúčelové hřiště či hřiště na beachvolejbal. Pro děti jsou zde dětská hřiště, pískoviště a velká vzduchová trampolína.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, karlovyvary.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA