REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Do Karlovarska za poznáním a sportem

Andělskou Horu naleznete nedaleko Karlových Varů. Nachází se na kopci, proto si na cestě k ní trochu zasportujete a budete muset nějaký ten pár výškových metrů překonat. Pokud vás tento výšlap jen poškádlil, vezměte kolo a projeďte se na cyklotrase Ohře, která vám díky rovinatému terénu dopřeje rekreační tempo. Pokud ještě nemáte dost, zajděte si na golf. Golfová hřiště jsou v kraji vyhlášená.

Zřícenina Andělská Hora

Andělskou Horu je zříceninou gotického hradu. Krom prohlédnutí této jedinečné zříceniny budete mít možnost spatřit nádherný výhled, a to za tu námahu rozhodně stojí. Původně zde stála rýzumbrská stavba ze 14. až 15. století, z té se toho bohužel moc nedochovalo.  Dnešní zřícenina je pozůstatkem rozsáhlého hradního komplexu gotického stylu, který pochází z přelomu 15. a 16. století. Při 30leté válce, kdy nájezdy Švédů zapříčinily na hradě četné škody, byl hrad poničen a nikdy pak nebyl pořádně opraven. V roce 1718 vypukl požár a hrad kompletně vyhořel. V současnosti probíhají rekonstrukční práce s cílem obnovit alespoň tu část, která ze zříceniny zbyla.

Cyklostezka Ohře

Rovinaté okolí ocení nejen rodiny s dětmi, ale také milovníci cyklistiky všech věkových kategorií. Jedná se o 28 km stezky vedoucí mezi Karlovými Vary a Sokolovem, který vám odhalí nejednu přírodní dominantu, například Svatošské skály, které dlouhodobým erozivním působením zformovala řeka Ohře a kde nyní můžete obdivovat mocné skalní pilíře a další skalní útvary. Při pohledu z druhého břehu vás překvapí tichá majestátnost skal. Mnohé pověstí o nich vyprávěné spojuje nešťastná láska. Při toulkách krajinou na své cestě narazíte na hrad Loket. Ten ve svých zdech střeží loketský meteorit, expozici útrpného práva či sbírky porcelánu. Dále můžete vystoupat na vyhlídkovou věž s loketským drakem.

REKLAMA

Golfové opojení v Karlovarském kraji

Za kolébku českého golfu je jsou bezesporu západočeské lázně. První golfové hřiště tu bylo vybudováno v roce 1904, a to na okraji Karlových Varů. Brzy následovalo další v Mariánských Lázních. V současnosti je v Karlovarském kraji 10 golfových hřišť, z toho 7 má 18 jamek. Golfová hřiště v tomto kraji se řadí mezi vyhlášená hřiště Evropy a jsou místem jak amatérských, tak i profesionálních turnajů. K dispozici je zde také několik indoor golfů.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, cs.wikipedia.org,

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA