REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Cyklostezka BEVLAVA zahajuje sezónu

15. 5. 2023

Mezinárodní cyklostezka Bevlava směřující od Vsetína do Trenčína zahajuje letní turistickou sezónu 2023. Od ukončení té minulé, na podzim 2022, nastala řada novinek, rádi se podělíme o aktuální informace. Tou nejdůležitější je ujištění, že Bevlava se ubírá neúnavně a trpělivě správným směrem k brzkému dokončení čili dosažení finálové podoby.

Jak BEVLAVA aktuálně slouží cyklistům? Jaké turistické cíle na ně cestou čekají?

V Ústí u Vsetína se potkává cyklostezka BEVLAVA s cyklostezkou Bečva. Na Hornolidečsku tak cyklisté mohou tyto dvě cyklostezky zkombinovat, ale hlavně je aktuálně možné projet si už i nově vybudovaný úsek cyklostezky BEVLAVA z Ústí u Vsetína do Lužné. Následně se okruh dá dokončit třeba
přes Zděchov a Huslenky. Uživatelé cyklostezky se nemusejí bát ani terénu a mohou z cyklostezky BEVLAVA odbočit, připraveny jsou pro ně okružní výlety za zajímavostmi do okolní krajiny. Spolehlivým průvodcem je síť značených cyklotras včetně oblíbené Hornolidečské magistrály.

REKLAMA

Dalším místem, kde se dá aktuálně cyklisticky zažít mnoho nového, je Valašské Klobucko. Z krásného města Valašské Klobouky se cykloturista dostane po cyklostezce Bevlava až do Trenčína nebo Piešťan. Bezpečná trasa vede přes Brumov-Bylnici do Svatého Štěpána. Odtud je potřeba s opatrností projet cca 3 km po silnici. Za státní hranicí cyklostezka Bevlava opět pokračuje přes Horné Srnie
do Nemšové, kde se cyklisté napojí na Vážskou cyklomagistrálu.

Bylo by chybou vyhradit si málo času pro poznání regionu. Na moravské straně lákají Valašské Klobouky na lidovou i secesní architekturu či výstavu valašských panenek, v Brumově-Bylnici vybízí
k návštěvě hrad Brumov, zajímavá jsou i zdejší muzea. V okolí Vlárského průsmyku můžete prozkoumat Sklářskou naučnou stezku Svatý Štěpán – Sidonie. Cestou vás čeká i nádherná příroda Bílých Karpat. Na Slovensku je známým turistickým cílem například Skalka u Trenčína, nejstarší slovenské poutnické místo. A pak samozřejmě Trenčín s Trenčínským hradem a historickým centrem města.

V průběhu sezóny je na trase cyklostezky, ve městech a obcích, řada kulturních akcí, které stojí za to vzít jako impuls k výletu.

Co se na cyklostezce BEVLAVA aktuálně dokončuje?

Prostřední úsek cyklostezky Bevlava je v současné době ještě stále ve výstavbě. Trasa mezi Lužnou
a Valašskými Příkazy bude zřejmě dokončena na podzim roku 2023
, provede pak cyklisty krásnými partiemi jižní části Hornolidečska. Nedokončený úsek je nyní aktuálně možné objet, vytipovali jsme dvě možné objížďkové trasy, které návštěvníky navíc zavedou na zajímavá místa. Na objížďkách je dobré počítat s kopcovitým terénem, odměnou však budou výhledy do malebné valašské krajiny.

Aktuální trasu cyklostezky BEVLAVA najdete v přiložené mapce.

Okruhy v terénu

Kromě cyklostezky Bevlava, která vede údolím a má mírný profil, mohou návštěvníci využít i řady okruhů v terénu Beskyd, Javorníků, Bílých Karpat a Vizovických vrchů, které jsou vhodné pro utužení kondice. Nabízejí se například trasy Motýlími lukami, Po stopách války, Za pramenem řeky Vláry,
Na vrchol Vartovny apod. Až vás kolo omrzí, můžete se vydat pěšky okolní přírodou nebo za zážitky. Snadno tak poskládáte prodloužený víkend nebo dovolenou.

Nový web

Informace o trase cyklostezky Bevlava, turistické cíle, kalendář akcí i tipy na výlety přehledně zaznačené v mapové aplikaci najdete na novém webu cyklostezky: www.bevlava.cz /  www.bevlava.sk

Mezinárodní cyklostezka Bevlava je jednou ze čtyř dálkových mezinárodních cyklotras Zlínského kraje, po dokončení bude mít celkových 50 kilometrů. Propojí příhraniční regiony a také povodí řek Bečva, Vlára a Váh – odtud název BeVlaVa. Cyklostezka se vine údolími mezi kopci Beskyd, Javorníků a Bílých Karpat.

Cyklostezka Bevlava vzniká za spolupráce mikroregionů Hornolidečsko a Valašské Klobucko, MAS Vršatec a jejich členských měst a obcí. Na jejím rozvoji a propagaci se podílí řada dalších organizací, mj. Zlínský kraj, Trenčiansky kraj a destinační společnosti: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko, Trenčín Región.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA